Затверджено Порядок повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
З 01.09.2015 громадяни України, які навчалися за державним замовленням у вищих навчальних закладах і не завершили навчання за певним ступенем освіти, мають можливість повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг під час попереднього навчання, — постанова КМУ від 26.08.2015 № 658

З 01.09.2015 громадяни України, які навчалися за державним замовленням у вищих навчальних закладах і не завершили навчання за певним ступенем освіти, мають можливість повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг під час попереднього навчання, — постанова КМУ від 26.08.2015 № 658.

У разі наявності за результатами вступних випробувань відповідно до законодавства підстав для зарахування особи для повторного здобуття вищої освіти за певним ступенем за державним замовленням керівник відповідного вищого навчального закладу видає наказ про зарахування особи до числа здобувачів вищої освіти та встановлює строк відшкодування такою особою коштів не пізніше 10 робочих днів з дня початку відповідного навчального року.

Для визначення суми коштів, які необхідно відшкодувати до державного або місцевого бюджетів, навчальний заклад, де особа вперше здобувала вищу освіту за державним замовленням, надає їй довідку, в якій зазначає фактичну середню вартість навчання за рахунок загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету одного приведеного студента у такому навчальному закладі у розрізі навчальних семестрів.

Вищий навчальний заклад, до якого особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, на підставі виданої довідки надає розрахунковий документ для відшкодування коштів. При цьому розмір коштів, що підлягають відшкодуванню, збільшується на коефіцієнт, що дорівнює добутку офіційно встановлених коефіцієнтів інфляції на відповідний календарний рік, що визначений за період від дати відрахування особи з вищого навчального закладу до 1 січня року, в якому особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням.

Особа відшкодовує кошти через вищий навчальний заклад, до якого зарахована для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, на окремо визначений спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий органом Казначейства головному розпорядникові коштів, до сфери управління якого належить вищий навчальний заклад, для подальшого зарахування коштів до державного або відповідного місцевого бюджету.

Керівник навчального закладу, до якого особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, може самостійно реструктуризувати відшкодування коштів та встановити строк їх відшкодування протягом поточного навчального року за вмотивованою заявою особи з урахуванням її матеріального стану. При цьому перший платіж повинен становити не менше 50% загального розміру коштів, що підлягають відшкодуванню.

 

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «Експертус Кадри»

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
95

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1042

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530746

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124070

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
414

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді