Яка максимальна тривалість листка непрацездатності
Ярослав Кучер заявив під час брифінгу: «Зараз в електронній системі охорони здоров'я розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Це революційна історія для нашої медицини. Тому що всі ті висновки, які отримуються зараз в паперовій формі, мають бути в майбутньому в електронному вигляді... Це скоротить наш час, це надасть нам зручності і ми можемо з цією інформацією далі працювати».
Одним з таких висновків є листок тимчасової непрацездатності. За словами Я. Кучера, в розробці також перебуває висновок про народження дитини в рамках проєкту «E-малятко».
«Це були перші висновки, які йдуть зараз в черзі на реалізацію. Такі висновки будуть створюватися лікарем на підставі медичних даних через кабінет системи eHealth у відповідності до того, якою медичною системою користується лікар у своєму медичному закладі. Це буде уніфікована система, і ми робимо максимально все для того, щоб лікарям це було зручно, швидко, щоб воно не зависало, працювало», — повідомив представник міністерства.
Заступник міністра додав, що наразі відбувається підготовка нормативно-правових актів, які забезпечать роботу електронних лікарняних.
«Ми зараз запускаємо електронні лікарняні в два етапи», — розповів він. Пан Кучер додав, що існує дві моделі розвитку цього проєкту.
Перша — так звана «спрощена система». Так, на сайті Пенсійного фонду лікар за допомогою електронного цифрового підпису в спеціальній формі може вносити інформацію про пацієнта щодо його тимчасової непрацездатності. Далі ця інформація в автоматичному режимі передаватиметься всім відповідним службам з бази даних ПФУ. Перевага такої моделі в тому, що вона не створює додаткового навантаження на eHealth, і «це вже зараз зможе запустити електронні лікарняні... до кінця літа».
Ярослав Кучер поінформував, що до 10 липня від медзакладів, які хочуть протестувати цю систему, приймаються заявки,.
«Коли ми відпрацюємо на найближчі пару тижнів всі технічні моменти, зберемо зворотний зв'язок, ми будемо переходити до фінального затвердження нормативних документів і запуску електронних лікарняних в промислову експлуатацію», — розповів представник міністерства.
Паралельно відбувається розробка другої моделі, яка полягає в тому, що лікар зможе вписувати дані у медичній базі eHealth.
«Коли в системі, в базі даних eHealth, знаходяться дані про пацієнта, незалежно від того, яку медичну систему використовує той чи інший медичний заклад, лікар зможе виписувати електронні лікарняні з мінімальною кількістю дій зі свого боку. Тому що вся інформація знаходиться в центральній компоненті. І вона так само далі буде оновлюватися і з Пенсійним фондом, і з усіма відповідними органами, які потребують цих лікарняних», — пояснив Я. Кучер. Це має суттєво знизити навантаження на лікарів та мінімізує корупційні ризики.
Чи зарахують час простою до стажу для пенсії та оплати лікарняних
«Навіть та система, яку ми запускаємо зараз у спрощеному порядку... вже дозволить суттєво економити час наших людей. Тому що не треба носити ці вже листки непрацездатності, не треба за них переживати, щоб їх десь не втратити, не треба бухгалтерам і підприємствам їх спеціально зберігати, обробляти і так далі», — зауважив Я. Кучер.
Працювати з системою наразі зможуть також лікарі ліцензованих приватних клінік.
Повноцінний старту е-лікарняних, за словами Ярослава Кучера, відбудеться на початку 2021 року.
За інформацією УНІАН