Державна регуляторна служба України у листі від 08.04.2015 № 2238 роз’яснила, в яких випадках суб’єкти господарювання мають використовувати печатки, та чи обов’язково використовувати печаток та штампів у документах кадрового діловодства
Державна регуляторна служба України (далі — Регуляторна служба) у листі від 08.04.2015 № 2238 роз’яснила, в яких випадках суб’єкти господарювання мають використовувати печатки, та чи обов’язково використовувати печаток та штампів у документах кадрового діловодства.
Регуляторна служба інформує, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 № 1206-VII (далі — Закон № 1206) спрямований на відмову від обов’язковості та перехід до добровільності використання печаток суб’єктами господарювання приватного права.
Якщо в установчих документах юридичної особи приватного права зазначено про наявність печатки, вона повинна використовуватися.
Державні комерційні підприємства, казенні підприємства, комунальні унітарні підприємства мають застосовувати печатки у своїй діяльності.
Законом № 1206 не передбачено норм, що встановлюють необхідність приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до зазначеного Закону. Проте відповідно до частини четвертої статті 4 ЦКУ актами цивільного законодавства, зокрема, є постанови Кабінету Міністрів України, які відповідно до статті 117 Конституції України є обов’язковими до виконання.
Отже, Регуляторна служба вважає, що всі норми чинних актів законодавства щодо використання печаток та штампів в документах кадрового діловодства, при оформленні податкових накладних тощо підлягають застосуванню.
Підготувала Ірина Житкова
головний редактор «Експертус Кадри»,
головний редактор порталу prokadry.com.ua
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати