Держпраці роз’яснила, коли гірничий майстер має право на пільгове пенсійне забезпечення

Держпраці роз’яснила, коли гірничий майстер має право на пільгове пенсійне забезпечення

Кадрові звіти — 2021❗️ Що, коли подаємо

До Управління Держпраці надійшло запитання: «Чи має право майстер гірничий, що працює у кар’єрі на глибині більше 150 м, на пільгове пенсійне забезпечення?»

Держпраці роз'яснила

Стаття 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» скеровує: підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є, перш за все, наявність виробництва, професії, робіт або посад у Списках № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 року № 461 (далі – Постанова 461) та підтвердження шкідливих умов праці працівника безпосередньо на робочому місці за результатами атестації робочих місць та за умови зайнятості його на цих роботах повний робочий день. Під повним робочим днем слід розуміти виконання роботи в умовах, передбачених Списками, не менше 80% робочого часу.

Як внести запис у трудову книжку, щоб підтвердити право на пільгову пенсію

Управління Держпраці у Полтавській області нагадало, що з 01.01.2018 діють оновлені редакції Списків (Постанова КМУ від 04.07.2017 № 479). Зміни, зокрема, торкнулись іпрофесії «майстер гірничий», яка була виключена із Списку № 2 розділу I «Гірничі роботи».

Однак, у чинному Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому Постановою 461 із змінами, право на пенсію за віком на пільгових умовах передбачено у розділі І. «Гірничі роботи», підрозділі 3. Розрізи (кар’єри), рудники і відвали з видобування корисних копалин завглибшки 150 метрів і глибше за позицією «працівники, зайняті повний робочий день у розрізах, кар’єрах, рудниках і відвалах на роботах із видобування корисних копалин».

Мінсоцполітики у листі від 24.11.2017 року № 22862/0/2-7/28 роз’яснило: якщо позиціями Списків № 1 і № 2 передбачені працівники, зайняті в певному виробництві без зазначення найменування професій (посад), такі позиції поширюються на всіх працівників незалежно від найменування їх професій (посад), у тому числі керівників, фахівців, майстрів.

Отже, якщо гірничий майстер працює у кар’єрі завглибшки 150 метрів і глибше, зайнятий не менше 80% робочого часу на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, що підтверджено результатами атестації робочих місць, то він має право на пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118846

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
290

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56211

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76378

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді