Інспектор праці під час перевірки виконання припису виявив повторне порушення: які наслідки

Інспектор праці під час перевірки виконання припису виявив повторне порушення: які наслідки


Управління Держпраці у Миколаївській області здійснило позапланову перевірку на одному із державних підприємств щодо дотримання вимог законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати працівникам.

❗️ Що зробити, щоб інспектор праці не завітав на підприємство повторно

Під час перевірки було виявлено, що підприємство виконало припис інспекторів праці за результатами попередньої перевірки. Так, у липні поточного року підприємство мало борг перед працівниками понад 1 043 тис. грн. Станом на 01 листопада 2020 року цей борг було погашено, однак утворився новий. На момент проведення контрольного заходу підприємство заборгувало 60 працівникам із заробітної плати за вересень, жовтень 2020 року загальну суму 725,9 тис. грн.

Інспектор праці вніс припис щодо усунення порушень законодавства про працю та зобов’язав нового керівника врегулювати питання щодо забезпечення спроможності підприємства здійснювати своєчасну виплату заробітної плати працівникам постійно.

⚡️ Чи може роботодавець відмовитися підписувати акт і припис інспектора праці

Нагадаємо, що оплата праці працівників має здійснюватися першочергово (ч. 5 ст. 97 КЗпП). Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов’язань щодо оплати праці.

Роботодавці: як юрособи, та і ФОПи, які використовують найману працю, за порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі несуть відповідальність у вигляді штрафу у трикратному розмірі МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення, у разі невиконання ними припису.

За матеріалами Управління Держпраці у Миколаївській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2396

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29270

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11942

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді