Статті за темою Відповідальність роботодавця

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
9467
Відповідальність за неведення особової картки П-2
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26498
Штрафи на роботодавців у 2023 році
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30654
Відпустки під час воєнного стану: відповіді на 5 найпопулярніших запитань кадровиків
На період війни команда Експертус Кадри збільшила кількість вебінарів, щоб допомогти колегам впоратися зі складними робочими ситуаціями. Зокрема, експерти в прямих ефірах відповідали на нагальні запитання щодо надання відпусток 2022. Тож тримайте напохваті відповіді на п’ять, які звучали найчастіше
40093
Праця жінок в Україні: що перевірить Держпраці
Після закінчення військової агресії рф проти України, що спричинила введення воєнного стану, інспектори праці перевірятимуть, чи дотримує роботодавець умови праці жінок. За порушення винних посадових осіб можуть притягнути як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. На що саме звертатимуть увагу інспектори?
6078
Підстави для інспекційного відвідування роботодавця
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2272
Відповідальність за порушення карантину
Кабмін продовжив дію адаптивного карантину до 31.07.2020. Наразі кількість нових випадків захворювання на COVID-19 встановлює щоденні антирекорди в Україні.
8327