16 липня 2021 року має розпочатися тестування на рівень володіння державною мовою відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VІІІ.
Мовний закон: настанови для кадровика
Про це повідомила членкиня Національної комісії зі стандартів державної мови Юлія Чернобров під час підсумкової пресконференції 17 грудня 2020 року.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пояснив, що іспит складатимуть передусім ті, хто проходитиме конкурс на державну та публічну службу.
Голова Нацкомісії Орися Демська повідомила, що учасники іспиту від початку й до кінця проходитимуть його на комп’ютерах зі спеціально встановленим програмним забезпеченням. А значить — у спеціально уповноваженій установі. Кожен зможе створити електронний кабінет та отримати час і місце проведення іспиту.
Іспит матиме два етапи — письмовий та усний.
Під час письмового етапу іспиту претендент спочатку відповість на запитання тесту, далі прослухає аудіозапис тексту на загальну тему, відтворить його на письмі та висловить своє ставлення до порушеної проблематики.
Під час усного етапу претендент спілкуватиметься з віддаленим екзаменатором у режимі онлайн відповідно до заданої ситуації. Наступним завданням буде усно коротко висловити власну позицію на одну із запропонованих тем.
Нацкомісія зі стандартів державної мови завчасно оприлюднить інформацію про іспит, усі нормативні документи, інструкції для претендентів та інші супровідні положення на спеціальній сторінці сайту МОН.
Аби майбутні держслужбовці розуміли, як їм краще підготуватися до іспиту, орієнтовно наприкінці березня обіцяють оприлюднити пробні завдання.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Укрінформу та ФБ сторінки Нацкомісії зі стандартів державної мови