Парламентарі пропонують скасувати сезонні переведення годинників і перейти на єдиний київський час

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Цієї весни ми переведемо годинники на годину вперед у ніч з 27 на 28 березня. Врахуйте, що тривалість робочого часу працівників, які працюватимуть у ніч переведення часу, зменшиться. Зазначте у табелі обліку робочого часу фактичний час робочої зміни

Парламентарі пропонують скасувати сезонні переведення годинників і перейти на єдиний київський час

Щороку перехід на літній час відбувається в останню неділю березня. У цьому році — у ніч із суботи 27 на неділю 28 березня. Підстава для переходу на літній і зимовий час — постанова КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 № 509.

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує ВР прийняти за основу проект Закону України «Про обчислення часу в Україні» (законопроект від 09.10.2020 № 4201).

Законопроект передбачає перехід всієї країни на єдиний київський час, що відповідає часовому поясу UTC + 2.

Такий підхід відповідає світовій практиці. Перехід на літній і зимовий час давно не вигідний для економіки, призводить до порушення біоритмів у людей, а його економічна доцільність не доведена — зазначає у пояснювальній записці до законопроекту його автор, нардеп від партії «Слуги народу», Руслан Стефанчук.

Комітет з питань інтеграції України з ЄС та Головне науково-експертне управління у своїх висновках висловили зауваження до понятійно-категорійного апарату законопроекту та рекомендували усунути його правову невизначеність.

Руслан Стефанчук заявив, що до другого читання готовий внести зміни, які нададуть право деяким територіальним громадам вводити регіональний робочий час. Адже Луганська, частково Донецька і Харківська області, а також незначна частина Закарпатської області знаходяться в інших часових поясах.

Якщо Верховна Рада підтримає законопроєкт, цієї весни можемо перевести годинники в-останнє, адже закон набере чинності через три місяці після того, як його опублікують.

Нагадаємо, що законопроект унормовує і обчислення календарної дати на території України за григоріанським календарем. Зазначимо, що православні українці традиційно святкують Великдень і Трійцю за юліанським календарем.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами Верховної Ради

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
169

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14640

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9638

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
135

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1191

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді