Якщо порушення у роботодавця виявлять вперше — штрафні санкції не застосовуватимуть. Роботодавець матиме строк усунути таке порушення

ВР 4 березня 2021 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» (законопроект від 29.08.2019 № 0958, далі — Закон № 0958).
Як проходять перевірки з праці
Закон № 0958 вносить зміни до КЗпП, Законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про зайнятість населення» та «Про судовий збір».
Закон № 0958 удосконалює держнагляд за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, зменшує фінансове навантаження на роботодавця та визначає новий механізм, за яким застосовуватимуть штрафні санкції.
У Законі № 0958:
- уточнені підстави, за якими роботодавці відповідатимуть за недопуск до перевірки, перешкоди у її проведенні;
- визначені граничні строки, у які накладатимуть фінансові санкції за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, виноситимуть припис за перше правопорушення;
- встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів держнагляду за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку.
Закон № 0958 почне діяти через місяць, після того як його опублікують.
Експерти Експертус: Кадри підготують розширену аналітику змін — слідкуйте за новинами на нашому порталі!
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ВР
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.