Президент підписав закон про електронні трудові книжки

Трудову діяльність працівника обліковуватимуть в електронній формі , а трудові книжки повернуть працівникам

Президент підписав закон про електронні трудові книжки

4 березня 2021 року Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-ІХ (законопроект від 10.06.2020 № 3623, далі — Закон № 1217).

Закон про електронні трудові книжки: перспективи кадрової «п’ятирічки»

Закон № 1217 вносить зміни до КЗпП, Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу» та інших законодавчих актів.

Трудову діяльність працівника обліковуватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд.

Інформацію з Реєстру застрахованих осіб використовуватимуть для підтвердження:

  • основного місця роботи працівника згідно з поданою ним заявою;
  • права/спадщини на земельну частку (пай) члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства;
  • періодів навчання осіб в закладах вищої освіти, а також здобутої ними освіти, набутого стажу;
  • проходження стажування студентами і учнями вищих та професійно-технічних навчальних закладів;
  • складення Присяги державного службовця, прокурора, посадової особи місцевого самоврядування; присвоєння, зміни та позбавлення рангу державного службовця;
  • присвоєння, зміни або позбавлення дипломатичного рангу дипломатичного службовця;
  • інформації про трудову діяльність кандидатів на посади членів Кабінету Міністрів України, члена Рахункової палати, члена Вищої ради правосуддя, прокурорів, директора Українського інституту книги;
  • видачі, продовження та обліку листків непрацездатності тощо.

Роботодавець протягом п’яти років передасть скан-копії трудових книжок на портал ПФУ. В подальшому трудові книжки зберігатимуть працівники вдома. На вимогу працівника роботодавець буде вносити до трудових книжок записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

При працевлаштуванні працівники подаватимуть трудову книжку або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У день звільнення роботодавець видаватиме працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення.

Закон № 1217 запроваджує можливість автоматично призначати пенсії, визначати найбільш вигідний варіант для її призначення та зберігати право відстрочити вихід на пенсію без особистого звернення до Пенсійного фонду.

Остаточний текст Закону № 1217 ще не оприлюднений. Згідно з текстом законопроекту № 3623 від 10.06.2020, він набере чинності через три місяці з дня, коли буде опублікований.

Докладна аналітика по-новому закону - https://ekadrovik.Експертус.com.ua/874725

перш ніж передавати трудові книжки до ПФУ, проведіть аудит.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5407

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123533

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді