Харківський окружний адмінсуд визнав правомірність штрафу у понад 250 тис. грн за неоформлених працівників

Суб’єкт господарювання подав позов до Харківського окружного адміністративного суду щодо скасування припису та постанови про накладення штрафу

Харківський окружний адміністративний суд визнав правомірними дії ГУ Держпраці у Харківській області

Рішенням суду від 15.02.2021 року у задоволенні адміністративного позову було відмовлено у повному обсязі.

В жовтні 2019 року посадовими особами ГУ Держпраці у Харківській області було проведено перевірку підприємства, яке займається виробництвом пластмасових шлангів. В ході перевірки було встановлено два працівника, які здійснювали роботу з пакування пластмасових шлангів та повідомили, що знаходяться на підробітку. На підставі п.11 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю затверджено ПКМУ від 21.08.2019 № 823 (в редакції чинній на момент проведення заходу) осіб було опитано, фактичний допуск до роботи було зафіксовано на засіб відеофіксації.

Як проходять перевірки з праці

Судове рішення було прийнято виходячи з того, що згідно до наданого адміністрацією підприємства повідомлення про прийняття на роботу від 17.10.2019 року (додаток до постанови КМУ від 17.06.2015 №413) двох працівників, встановлених в ході інспекційного відвідування, прийнято на роботу 18.10.2019 року. Зазначене повідомлення про прийняття працівників на роботу було надіслано до ГУ ДПС у Харківській області 17.10.2019 року, тобто після початку проведення заходу державного контролю у формі інспекційного відвідування, який розпочався 16.10.2019 року.

Чи може суд підтвердити правопорушення за результатом перевірки Держпраці, але звільнити роботодавця від адмінвідповідальності

Отже, з системного аналізу приписів ч.3 ст. 24 КЗпП встановлюється, що для допущення до роботи працівника, роботодавцю необхідно дотримуватися низки умов щодо оформлення трудового договору, а саме:

  • укладення трудового договору, що фіксується оформленням наказу чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу;
  • повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Суд зазначив, що не подання такого повідомлення до моменту фактичного допуску до роботи працівника свідчить про порушенням позивачем вимог трудового законодавства щодо належного оформлення трудового договору, згідно положень ст. 24 КЗпП та постанови КМУ від 17.06.2015 № 413, згідно яких повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Таким чином, дослідивши усі юридично значущі обставини по справі, суд дійшов висновку про те, що станом на час проведення інспекційного відвідування суб’єкт господарювання не дотримався вище зазначених приписів КЗпП у відношенні двох працівників.

Тому, у даному випадку Управління Держпраці мало усі правові підстави стверджувати про наявність з боку підприємства порушень ч.3 ст.24 КЗпП.

Суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф понад 250 тис. грн.

За матеріалами ГУ Держпраці у Харківській області.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді