
До кінця року заклади профосвіти отримають 4 онлайн-курси для навчання учнів найбільш популярних професій.
Як оформити та оплатити навчання на онлайн-курсах
МОН готує окремий посібник з організації змішаного навчання для викладачів профтехів. Він має дати їм більше ідей щодо того, як пояснювати матеріал, перевіряти домашні завдання та як викладати практичну частину. Про це розповіла генеральний директор директорату профосвіти МОН – Ірина Шумік.
Отже, йдеться про розроблення курсів за такими професіями:
- "Кухар";
- "Кравець";
- "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування";
- "Майстер з діагностики та налагодження електроустаткування автомобілів".
Як проводити курсове та індивідуальне навчання на виробництві
Розроблення курсів відбувається за підтримки Міжнародної організації праці. Вже зараз експерти готують структуру курсів, теми, типи завдань для оцінювання та інше. Планується, що курси будуть побудовані за модульним підходом, тобто, якщо учень захоче повторити тему або повернутися до конкретного завдання, він зможе швидко знайти його у відповідному блоці.
"Ми намагаємось залучити якомога більше партнерів до розроблення онлайн-матеріалів. Адже є чітка тенденція в переході навчання до онлайн-формату, і тут потрібно забезпечувати учнів якісним контентом. Окрім цього, важливою перевагою професійної освіти є її гнучкість та швидка реакція на запити ринку праці. Тож якщо доросла людина захоче змінити фах або підвищити кваліфікацію за робочою професією, ці онлайн-курси стануть їй у пригоді", – зазначила Ірина Шумік.
За матеріалами Урядового порталу.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.