До Законопроєкту увійшли й норми Законів України «Про відпустки» та «Про оплату праці»

Перевірте, чи ви врахували всі законодавчі зміни
У травні 2022 року Кабмін отримав завдання розробити проєкт Трудового кодексу відповідно до Закону України «Про дерадянізацію законодавства України» від 21.04.2022 № 2215-IX. Вже за три місяці СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проєкт Закону України «Про працю» (далі — Законопроєкт). Розробник Законопроєкту — Мінекономіки.
Автори Законопроекту розмістили 119 статей у 10 розділах:
- Загальні положення
- Трудові відносини і трудовий договір
- Робочий час
- Відпочинок
- Нормування праці
- Оплата праці
- Гарантії та компенсації
- Матеріальна відповідальність працівника
- Індивідуальні трудові спори
- Державний нагляд (контроль) за дотриманням трудового законодавства.
Зокрема, Законопроєкт:
- регулює питання укладення обов'язкового письмового трудового договору та різних видів строкових трудових договорів;
- визначає поняття трудових відносин та ознак їх наявності;
- врегульовує гнучкі форми організації праці, роботи з підсумованим обліком робочого часу, надомної, дистанційної праці та праці домашніх працівників;
- вдосконалює умови реалізації права на відпустку;
- реформує порядок і умови надання соціальних відпусток;
- впроваджує нові підходи до врегулювання індивідуальних трудових спорів, в т. ч. на основі процедур медіації;
- унормовує процедури організації та проведення страйків, поширення норм колективних договорів та угод.
Якщо Законопроєкт приймуть, він почне діяти через 6 місяців з дня, наступного за днем, як його опублікують. Положення нового закону застосовуватимуть до трудових відносин, що виникли після дня набрання ним чинності. У трудових відносинах, які виникли до раніше, положення цього закону застосовуватимуть до тих прав і обов’язків, що виникли або продовжують існувати після дня, коли він почав діяти.
Законопроєкт скасовує дію КЗпП та ще восьми нормативно-правових актів, в т. ч. Законів України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.
За матеріалами ФПСУ
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.