До Законопроєкту увійшли й норми Законів України «Про відпустки» та «Про оплату праці»

Перевірте, чи ви врахували всі законодавчі зміни
У травні 2022 року Кабмін отримав завдання розробити проєкт Трудового кодексу відповідно до Закону України «Про дерадянізацію законодавства України» від 21.04.2022 № 2215-IX. Вже за три місяці СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проєкт Закону України «Про працю» (далі — Законопроєкт). Розробник Законопроєкту — Мінекономіки.
Автори Законопроекту розмістили 119 статей у 10 розділах:
- Загальні положення
- Трудові відносини і трудовий договір
- Робочий час
- Відпочинок
- Нормування праці
- Оплата праці
- Гарантії та компенсації
- Матеріальна відповідальність працівника
- Індивідуальні трудові спори
- Державний нагляд (контроль) за дотриманням трудового законодавства.
Зокрема, Законопроєкт:
- регулює питання укладення обов'язкового письмового трудового договору та різних видів строкових трудових договорів;
- визначає поняття трудових відносин та ознак їх наявності;
- врегульовує гнучкі форми організації праці, роботи з підсумованим обліком робочого часу, надомної, дистанційної праці та праці домашніх працівників;
- вдосконалює умови реалізації права на відпустку;
- реформує порядок і умови надання соціальних відпусток;
- впроваджує нові підходи до врегулювання індивідуальних трудових спорів, в т. ч. на основі процедур медіації;
- унормовує процедури організації та проведення страйків, поширення норм колективних договорів та угод.
Якщо Законопроєкт приймуть, він почне діяти через 6 місяців з дня, наступного за днем, як його опублікують. Положення нового закону застосовуватимуть до трудових відносин, що виникли після дня набрання ним чинності. У трудових відносинах, які виникли до раніше, положення цього закону застосовуватимуть до тих прав і обов’язків, що виникли або продовжують існувати після дня, коли він почав діяти.
Законопроєкт скасовує дію КЗпП та ще восьми нормативно-правових актів, в т. ч. Законів України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.
За матеріалами ФПСУ
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.