До Законопроєкту увійшли й норми Законів України «Про відпустки» та «Про оплату праці»

Перевірте, чи ви врахували всі законодавчі зміни
У травні 2022 року Кабмін отримав завдання розробити проєкт Трудового кодексу відповідно до Закону України «Про дерадянізацію законодавства України» від 21.04.2022 № 2215-IX. Вже за три місяці СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проєкт Закону України «Про працю» (далі — Законопроєкт). Розробник Законопроєкту — Мінекономіки.
Автори Законопроекту розмістили 119 статей у 10 розділах:
- Загальні положення
- Трудові відносини і трудовий договір
- Робочий час
- Відпочинок
- Нормування праці
- Оплата праці
- Гарантії та компенсації
- Матеріальна відповідальність працівника
- Індивідуальні трудові спори
- Державний нагляд (контроль) за дотриманням трудового законодавства.
Зокрема, Законопроєкт:
- регулює питання укладення обов'язкового письмового трудового договору та різних видів строкових трудових договорів;
- визначає поняття трудових відносин та ознак їх наявності;
- врегульовує гнучкі форми організації праці, роботи з підсумованим обліком робочого часу, надомної, дистанційної праці та праці домашніх працівників;
- вдосконалює умови реалізації права на відпустку;
- реформує порядок і умови надання соціальних відпусток;
- впроваджує нові підходи до врегулювання індивідуальних трудових спорів, в т. ч. на основі процедур медіації;
- унормовує процедури організації та проведення страйків, поширення норм колективних договорів та угод.
Якщо Законопроєкт приймуть, він почне діяти через 6 місяців з дня, наступного за днем, як його опублікують. Положення нового закону застосовуватимуть до трудових відносин, що виникли після дня набрання ним чинності. У трудових відносинах, які виникли до раніше, положення цього закону застосовуватимуть до тих прав і обов’язків, що виникли або продовжують існувати після дня, коли він почав діяти.
Законопроєкт скасовує дію КЗпП та ще восьми нормативно-правових актів, в т. ч. Законів України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.
За матеріалами ФПСУ
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.