У 2021 році атестуватимуть лікарів, провізорів, фармацевтів, професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у сфері охорони здоров’я та молодших спеціалістів з медичною освітою.
Медичні працівники, у яких строк дії посвідчень про кваліфікаційну категорію та сертифікатів сплив у період дії карантину та був подовжений на один рік, мають право атестуватися до закінчення строку дії такого подовження.
Такі норми містить наказ МОЗ «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» від 19.01.2021 № 74 (далі — Наказ № 74), який почав діяти 30 березня 2021 року.
Атестаційні комісії повинні:
в одноденний термін затвердити та опублікувати на офіційному вебсайті закладу, при якому створено комісію, графік засідань для розгляду документів, поданих на чергову атестацію, які не були розглянуті через карантин;
провести перше засідання не пізніше ніж через 10 днів з початку дії Наказу № 74.
Основні зміни у Порядку проведення атестації лікарів, затвердженому наказом МОЗ від 22.02.2019 № 446:
наступну кваліфікаційну категорію можна буде отримати не раніше ніж через 1 рік з дати попередньої атестації за умови, що мінімальні вимоги щодо кількості балів безперервного професійного розвитку (БПР) перевищено;
лікарі, які бажають пройти атестацію, подаватимуть документи до атестаційної комісії за 1 місяць до початку її роботи;
за види діяльності, які не належать до відповідної лікарської спеціальності лікаря, враховуватимуть не більше ніж 8 балів щорічно;
особисте освітнє портфоліо для щорічної перевірки лікар подаватиме до відділу кадрів за місцем роботи до 01 березня. У 2021 році цей строк подовжено до 30 квітня 2021 року;
особисте освітнє портфоліо за результатами проходження БПР лікар створює для кожної спеціальності, за якою проходить атестацію.
Нормативно-правова база проведення атестації працівників
За умови відповідності видів діяльності, за які нараховуються бали БПР, кожній зі спеціальностей лікаря, інформацію про такі види діяльності можна включити до кількох освітніх портфоліо.
Атестаційні комісії розміщуватимуть графік засідань на офіційному вебсайті закладу вищої медичної освіти або МОЗ України, МОЗ АРК, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій, при яких створені комісії.
Секретар комісії зобов’язаний повідомити осіб, які проходять атестацію, про зміни в графіку роботи комісії не пізніше ніж за 3 дні до дати засідання.
Наказ № 74 удосконалює критерії нарахування БПР:
- бали за підвищення кваліфікації на циклах тематичного удосконалення враховуватимуть не більше 2 разів на 5 років, незалежно від кількості пройдених циклів тематичного удосконалення;
- бали можна отримати не лише за участь у тренінгах, конференціях та тематичному навчанні, але й за проведення таких заходів. Умова — наявність у тренера сертифікатів міжнародних організацій.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами МОЗ