Витяг з наказу Мінекономіки про відстрочку від призову працівнику зможе надати керівник підприємства

Мінекономіки інформує, що 07 вересня 2022 року КМУ ухвалив рішення, яким передбачив можливість подовжити на два місяці діючі відстрочки від призову на військову службу для військовозобов’язаних під час мобілізації та на воєнний час.
Алгоритм бронювання працівників
Йдеться про відстрочки, які Мінекономіки надало своїм рішенням у березні — квітні та термін дії яких закінчується у вересні — жовтні 2022 року. У міністерстві зазначають, що рішення продовжити відстрочки на строк до двох місяців Мінекономіки може прийняти лише один раз.
Урядове рішення передбачає також, що витяг з наказу Мінекономіки про відстрочку від призову військовозобов’язаному працівнику може надавати та візувати підприємство, установа чи організація, де він працює. Таким рішенням КМУ розширив положення постанови КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194, згідно з якою такі повноваження мають лише органи державної влади та інші державні органи.
Станом на 08 вересня текст постанови КМУ ще не оприлюднили, тож слідкуйте за оновленнями. Ми одразу повідомимо всі деталі прийнятого рішення.
За матеріалами Мінекономіки
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Порушення правил військового обліку — досить поширена проблема на сьогодні. Розглянемо, яка відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством та які особливості притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку.
Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.