Встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Хто і як встановлює статус особи, яку допомогу вона має право отримати

torgivlia_ludmu.jpg

Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, визначають:

  • Закон України «Про протидію торгівлі людьми» від 20.09.2011 № 3739-VI (далі — Закон № 3739-VI);
  • постанова КМУ від 23 травня 2012 року № 417. 

Закон № 3739-VI регламентує також організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючи гендерну рівність; основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері; повноваження органів виконавчої влади та порядок надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Які обов’язки передбачені для організатора з персоналу

Процедура встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, передбачає проведення місцевою державною адміністрацією співбесіди з особою, щодо якої розглядається питання про встановлення такого статусу, та заповнення опитувальника щодо встановлення цього статусу. Якщо провести співбесіду неможливо через хронічне психічне захворювання, тимчасовий розлад психічної діяльності, недоумство або інший хворобливий психічний стан чи малолітство особи, процедуру встановлення статусу особи проводять на основі інших даних.

Тривалість процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, не може перевищувати місячний строк з дня проведення співбесіди з особою у місцевій держадміністрації. Після прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, їй видається відповідна довідка.

Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлюють на строк до двох років. Його можуть продовжити не більше ніж на рік за обгрунтованим поданням місцевої державної адміністрації.

УВАГА! Якщо заявнику відмовили у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, він має право оскаржити таке рішення у судовому порядку.

Праця жінок у мирний та воєнний час

Особа, що має статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право:

  • на забезпечення особистої безпеки, поваги:
  • на безплатне отримання:
    • інформації щодо своїх прав та можливостей, що викладена мовою, якою володіє особа;
    • медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;
    • тимчасового розміщення в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який за необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв’язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі, — за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла;
    • відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у встановленому Цивільним Кодексом України порядку;
    • одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому КМУ;
    • допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

Особі, яка постраждала від торгівлі людьми, надають допомогу незалежно від того, чи зверталася вона до правоохоронних органів та брала участь у кримінальному процесі; чи має вона документ, що посвідчує особу.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
110

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
224

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
245

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15030

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10201

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді