За яких умов встановлюють доплати молодшому медичному персоналу за роботу у важких і шкідливих умовах, – Держпраці

Ознайомтесь з переліком робіт з важкими і шкідливими умовами праці, для яких встановлюється доплата

За яких умов встановлюють доплати молодшому медичному персоналу за роботу у важких і шкідливих умовах, – Держпраці

Міністерством праці та соціальної політики України листом «Про установлення доплат молодшому медичному персоналу» від 09.09.2009 № 540/13/84-09 було надано роз’яснення щодо встановлення доплат молодшому медичному персоналу за роботу з дезінфікуючими засобами та у важких і шкідливих умовах.

Віднесення робіт до виду зі шкідливими умовами праці можливе за результатами атестації робочих місць за умовами праці, проведеної відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабміну від 01.08.1992 № 442 (далі – Порядок).

Згідно вимог п. 4 цього Порядку розроблено Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці та соцполітики від 01.09.1992 № 41, які визначають організацію роботи по проведенню атестації робочих місць, оцінку умов праці та реалізацію прав трудящих на пільги і компенсації залежно від шкідливих та небезпечних виробничих факторів.

Відповідно до вимог Порядку атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років.

Як оформляти документи за ДСТУ 4163:2020

Атестації за умовами праці підлягають робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали є джерелами шкідливих і небезпечних факторів.

Перелік робочих місць, що підлягають атестації, визначається атестаційною комісією підприємства.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій.

Чи має право на додаткову відпустку за шкідливі умови праці водій медичної допомоги, якщо атестацію робочого місця не проводили

Доплати у розмірі до 12 % посадового окладу, передбачені вимогами пп. 3.4.5 наказу Мінпраці та соцполітики та МОЗ «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (далі – Наказ) та додатком 6 до зазначеного наказу. Доплати встановлюються працівникам у зв’язку із шкідливими умовами праці на підставі атестації робочих місць.

Штрафи 2022

Так, згідно додатку 6 до Наказу визначений перелік робіт з важкими і шкідливими умовами праці, для яких установлюється доплата в розмірі до 12 відсотків тарифної ставки робітникам закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, а саме:

  • Малярні роботи в закритих приміщеннях з використанням нітрофарб і лаків, алкідних, пентафтальних і ПХВ фарб, використання хімічних речовин 2 – 4 класів небезпечності.
  • Чищення котлів у холодному стані.
  • Обмурування котлів у гарячому стані.
  • Обслуговування тепломережних бойлерних установок, установок у котельних спорудах.
  • Обслуговування котельних установок, що працюють на вугіллі і мазуті, каналізаційних колодязів і мереж.
  • Аварійно-відновлювальні роботи з обслуговування зовнішніх каналізаційних мереж.
  • Нанесення на поверхні штукатурного розчину вручну.
  • Укладення паркетних, плиткових, лінолеумних підлог на гарячій мастиці і бітумі, гумових клеях і мастиках, зроблених на основі синтетичних смол і хімічних розчинників, віднесених до 2 – 4 класу небезпечності.
  • Газозварювальні, газорізальні і електрозварювальні роботи, які проводяться у приміщеннях.
  • Прання, сушіння і прасування спецодягу, білизни.
  • Роботи з прання білизни та спецодягу вручну з використанням мийних і дезінфекційних засобів.
  • Роботи біля гарячих плит, електрожарових шаф, кондитерських і паромасляних печей та інших апаратів для смаження і випікання.
  • Вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються вручну.
  • Роботи, пов’язані з обробкою, обмиванням м’яса, риби, обсмаженням птиці.
  • Роботи, пов’язані з миттям посуду, тари і технологічного обладнання вручну із застосуванням кислот та інших хімічних речовин.
  • Робота на друкарських та інших лінотипних машинах.
  • Загострення пилок, ножів та іншого інструмента абразивними кругами сухим способом.
  • Пиляння та обрізка колод, брусків та інших лісоматеріалів на деревообробних верстатах.
  • Роботи, пов’язані із чисткою вигрібних ям, каналізаційних колодязів, проведення їх дезінфекції.

За матеріалами ГУ Держпраці в Дніпропетровській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5439

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123565

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді