Назви посад у штатному розписі не відповідають Класифікатору професій: чи буде за це штраф
В Реєстрі кваліфікацій з'явилися відомості щодо нових шести професійних стандартів у галузі кібербезпеки. Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України повідомило, що йдеться про такі профстандарти:
- «Розробник систем захисту інформації»;
- «Адміністратор мереж і систем»;
- «Фахівець сфери захисту інформації»;
- «Аналітик з безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем»;
- «Фахівець з питань безпеки (інформаційно-комунікаційні технології)»;
- «Інструктор-методист з інформаційної безпеки та кібербезпеки».
Водночас наразі триває робота над розробкою ще низки профстандартів.
Внесення до Реєстру кваліфікацій означає, що затверджені профстандарти зможуть використовувати у закладах вищої освіти. Так у вишах зможуть вдосконалювати освітні програми. Крім того, затверджені профстандарти потрібні для оцінки відповідності рівня знань, умінь та навичок спеціалістів.
Скористайтеся класифікатором професій
Зауважимо, Держспецзв'язку анонсувало появу незалежних кваліфікаційних центрів, де фахівці зможуть підтвердити відповідність своїх знань та навичок посадам, на які претендують. Такі центри мають з'явитися наступного року.
За матеріалами Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
Міністерство економіки України своїм наказом від 13 грудня 2024 року № 22571 схвалило Зміну № 14 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», що був затверджений наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 року № 327 (далі — Зміна № 14, КП). Що слід знати про зміни № 14 до КП — у статті
Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій