Чи допускати до роботи невакцинованих працівників під час воєнного стану
В Україні вже згенеровано понад 11,8 млн «зелених» сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Такі цифри озвучили в Кабінеті Міністрів України.
В уряд нагадали, що зробити це можна в застосунку «Дія» або на порталі. Пацієнти, які отримали другу бустерну дозу так само можуть скористатися сервісом. Запит на одержання сертифіката слід формувати вже після того, як у медзакладі внесуть дані про щеплення до електронної системи охорони здоров'я.
Якщо людина раніше не користувалася цією послугою, їй слід діяти так:
- авторизуватися у застосунку;
- у розділі «Послуги» обрати пункт «COVID-сертифікати», а там — вибрати опцію «Отримати сертифікат»;
- позначити згоду на передачу даних з електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Зауважимо, нещодавно Єврокомісія оновила технічні вимоги вимоги до сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. У Кабміні наголосили, що українські документи повністю відповідають цим критеріям. Наші COVID-сертифікати визнають щонайменше 79 країн.
Втім, за потреби можна отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і профілактику, де буде наведено інформацію про всі дози отриманих щеплень проти коронавірусу. Документ може видати сімейний лікар або медпрацівник, який проводив вакцинацію.
Окрім цифрового COVID-сертифіката українці, які отримали другий бустер, за потреби можуть . Як і раніше, такий документ можна отримати у сімейного лікаря чи медичного працівника, який . Він міститиме дані про усі дози проведених щеплень проти коронавірусної хвороби.
Скачайте наказ про запровадження дистанційної роботи під час карантину
Варто пам'ятати, що термін дії сертифіката становить 270 днів. ВОдночас у застосунку «Дія» докумнет відображатиметься значно довше — впродовж 545 днів.
Усі охочі українці можуть зробити собі друге бустерне щеплення. Рекомендований інтервал після першого бустеру становить 120-270 днів.
За матеріалами Урядового порталу