Підсумки апробації іспитової системи на рівень володіння державною мовою

Понад 5 тисяч осіб склали пробний іспит

Підсумки апробації іспитової системи на рівень володіння державною мовою

16 червня 2021 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся брифінг Національної комісії зі стандартів державної мови, присвячений підсумкам апробації іспитової системи.

Іспит на рівень володіння державною мовою: Кабмін затвердив Порядок ведення Реєстру державних сертифікатів

«Комісія готова до запуску безпрецедентного іспиту загальнонаціонального рівня: готова система іспитування, готові завдання. Зважаючи на те, що іспит на визначення рівня володіння державною мовою є новим за формою, змістом та масштабним за цільовою аудиторією, Комісія ухвалила рішення перевірити готовність системи іспитування, тому здійснила апробацію, яка тривала місяць з 17 травня», – повідомила членкиня Комісії Ольга Шевчук-Клюжева.

Учасниками апробаційного процесу стали:

  • державні службовці категорій «А», «Б», «В»,
  • публічні діячі,
  • народні депутати,
  • науково-педагогічні працівники,
  • представники патронатних служб,
  • журналісти та всі охочі.

Понад 5 тисяч осіб склали пробний іспит з такими результатами:

  • 80% від максимальної кількості балів отримали більше ніж половина учасників,
  • більше 90% – 673 особи,
  • менше ніж 30% – 1,5%.

150 учасників апробували всі частини іспиту – «Культура мови», «Читання», «Письмо», «Говоріння» – в максимально наближених до реальних у приміщенні Комісії умовах.

«Апробація дала змогу перевірити технічний аспект роботи системи: взаємодію екзаменаторів і претендентів у режимі реального часу, процедуру оцінювання. Протягом періоду апробації електронна платформа для іспитування витримала шість циклів потужної DoS-атаки. Завдяки оперативному зверненню до кібервідділу Служби безпеки України вдалося заблокували усі подальші спроби втручання в роботу системи. Комісія також налагодила зворотній зв’язок з учасниками апробації через фейсбук-групу «Іспитовані» та спеціальну форму. Понад 2000 учасників залишили відгуки про іспит, відзначивши що завдання були зрозумілими і система працювала коректно», – зауважив член Комісії Ілля Данилюк.

Вже з 18 червня, на сайті іспиту усі охочі зможуть завантажити пакет іспитових завдань із правильними відповідями, який допоможе підготуватися до іспиту.

Рівно через місяць, 16 липня 2021 року, набирають чинності частини друга та третя статті 10 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Претенденти на перелічені у Законі посади, а також особи, які мають намір набути громадянство України, отримають можливість скласти іспит та отримати державний сертифікат про рівень володіння державною мовою.

За матеріалами Нацкомісії зі стандартів державної мови

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
38

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5704

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
905

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530005

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді