Недостовірна інформація під час бронювання — пояснення експерта

Автор
шеф-редактор Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, експерт з трудового права, Київ
Питання роз'яснила експерт із кадрових питань Ірина Житкова

Недостовірна інформація під час бронювання — пояснення експертаПідприємства, установи й організації зобов’язані вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів з-поміж працюючих, здійснювати заходи щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та в особливий період і надавати звітність з цих питань. Детальніше про законодавчі підстави розповідаємо у консультації.

Яка відповідальність роботодавця за недостовірні дані для бронювання

Бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями на період мобілізації та на воєнний час — складова змісту мобілізаційної підготовки (ч. 3 ст. 3 Закону № 3543).

Посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов’язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом (ч. 2 ст. 26 Закону № 3543).

Вас також може зацікавити:

Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період — від 300 до 500 нмдг, тобто від 5100 до 8500 грн (ст. 210-1 КпАП).

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
292409

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді