НБУ визначив можливі назви посад під час обрання членів ради банку

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Національний банк України надав роз’яснення у листі від 14.05.2015 № 18-03012/32595 щодо окремих питань застосування статті 42 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 № 2121-III

Національний банк України надав роз’яснення у листі від 14.05.2015 № 18-03012/32595 щодо окремих питань застосування статті 42 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 № 2121-III (далі — Закон про банки).

Не менш як на одну четверту рада банку має складатися з осіб, які мають повну вищу освіту в галузі економіки або права. Інші члени ради банку повинні мати повну вищу освіту та освіту в галузі менеджменту (управління). Члени ради банку повинні мати бездоганну ділову репутацію. Хоча б один із членів ради банку, який має освіту в галузі економіки або права, повинен мати досвід роботи в банківській системі на керівних посадах не менше трьох років (ч. 3 ст. 42 Закону про банки).

Статтею 42 Закону про банки встановлено вимоги до керівників банку: голова, його заступники та члени ради банку, голова, його заступники та члени правління банку, головний бухгалтер, його заступники, керівники відокремлених підрозділів банку. Однак визначення терміна «керівна посада у банку» Закон про банки не містить.

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327 (далі — КП), в розділі 1 «Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі)» вміщує професії, що пов’язані, зокрема, з керівництвом об’єднаннями підприємств, підприємствами, установами, організаціями та їхніми підрозділами незалежно від форм власності та видів економічної діяльності та охоплює широке коло професій, пов’язаних із здійсненням різноманітних функцій управління та керівництва. Передбачено такі професії:

  • керівники інших основних підрозділів;
  • керівники інших основних підрозділів в інших сферах діяльності;
  • керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники;
  • керівники проектів та програм;
  • керівники інших функціональних підрозділів.

Тож, на думку НБУ, поняття «керівники банку» є складовою частиною більш широкого поняття «керівні посади у банку». До «керівних посад у банку» належать не лише посади, зазначені в статті 42 Закону про банки, а й посади керівників інших функціональних підрозділів банку, що беруть участь у здійсненні діяльності банку. Тобто термін «керівна посада у банку» не є похідним від терміну «керівник банку», крім того, ці терміни не є тотожними.

З огляду на те, що Закон про банки не містить спеціального визначення поняття «керівна посада в банківській системі» при вирішенні питання стосовно обрання членів ради банку необхідно враховувати положення як статті 42 Закону про банки, так і положення розділу 1 КП.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
88

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6001

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1021

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530582

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді