
Пенсію за віком призначають або автоматично, або ж за зверненням особи ( згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).
Призначення пенсії за віком
Якщо громадянин хочуть ініціювати призначення пенсії, вони повинні подати заяву. Це можна подати в електронному вигляді. Для цього слід скористатися веб-порталом електронних послуг ПФУ або ж порталом «Дія».
Пенсійна реформа: які зміни плануються
У випадку, якщо заявник додав до свого звернення не всі необхідні документи, орган Пенсійного фонду повинен надіслати письмове повідомлення про це (через електронний кабінет користувача).
Вас також може зацікавити:
Якщо ви обрали подачу заяви через портал, то днем звернення за призначенням пенсії будуть вважати дату реєстрації. Ця ж дата застосовуватиметься, якщо заявник встигне надати забраклі документи впродовж трьох місяців.
За матеріалами Пенсійного фонду України
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років