Право викривача на конфіденційність і анонімність — це гарантія нерозголошення відомостей про людину, яка повідомила про корупцію, її захисту від можливих негативних наслідків

Зразки для ефективної роботи кадровика
Для того, щоб забезпечити однакове застосування положень Закону України «Про запобігання корупції» у сфері захисту викривачів, НАЗК затвердило роз’яснення «Щодо забезпечення права викривача на конфіденційність та анонімність» від 24.02.2021 № 4.
У роз’ясненні є інформація:
- про європейські стандарти забезпечення конфіденційності та анонімності викривачів;
- про право викривача на конфіденційність;
- про випадки, коли розголошення відомостей про викривача не вважатиметься порушенням його конфіденційності;
- про обов’язок установ створити захищені анонімні канали для повідомлень про корупцію і захист таких каналів;
- про заходи, які забезпечують конфіденційність та анонімність викривачів;
- про відповідальність за розголошення інформації про викривача, його близьких осіб.
У додатку до роз’яснень розміщені Правила забезпечення конфіденційності викривача під час обробки повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» в установі. Ці Правила унормовують внутрішні процедури та послідовність дій працівників, які приймають, попередньо розглядають та реєструють повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.
Чи можна обов’язки уповноваженого з антикорупційної діяльності покласти на начальника відділу кадрів
Нагадаємо, що викривач — це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо ця інформація стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, громадської діяльності.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.