Відповідно до Указу Президента №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» з 01 жовтня 2021 року розпочинається осінній призов громадян на строкову військову службу.
Інфостенд: Як заповнити розділ ІІ картки П-2 призовника
На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (ст. 15 «Про військовий обов’язок і військову службу»).
Не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:
- у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
- у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
- у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;
- у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
- в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
Відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.
Районні (міські) призовні комісії відповідно до законодавства розглядатимуть питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову.
Відповідно до ст. 23 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» строки проходження строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:
- для солдат і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців;
- для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр, – до 12 місяців.
Строк проходження строкової військової служби визначається законодавством України в залежності від наявності у особи відповідного ступеню вищої освіти (магістр), а не від факту отримання вищої освіти.
На даний час військовослужбовці строкової військової служби в ЗС України залучаються в першу чергу для забезпечення життєдіяльності військових частин в пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються в Донецькій та Луганській областях).
Як і раніше, військовослужбовці строкової військової служби ЗС до виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил не залучаються!
За матеріалами Херсонської райдержадміністрації
За правильними відповідями ми зарахуємо частину курсів, і програма скоротиться