Працевлаштуватись охоронцем може тільки кандидат, що не підлягає мобілізації
Як запровадити облік робочого часу охоронників
З 21 червня 2023 року охоронною діяльністю можуть займатися виключно особи, які перебувають у військовому резерві та мають відстрочку від призову, або не підлягають призову під час мобілізації. Це передбачають положення постанови КМУ від 18.04.2023 № 341, яка набрала чинності 21 червня.
Ліцензійні умови провадження охоронної діяльності доповнили переліком документів, які додають до заяви про отримання ліцензії на провадження охоронної діяльності. Відтепер подають:
- документ, який підтверджує проходження кандидатом служби у військовому резерві і перебування у військовому оперативному резерві територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) (військової частини), що зазначені у військовому квитку, контракті, довідці з ТЦК (додається копія відповідного документа), крім осіб, які не підлягають призову під час мобілізації;
- копію військового квитка, контракту або довідки, що підтверджує право на відстрочку від призову на строкову військову службу. Або довідку про те, що особа за станом здоров'я не може бути призвана на військову службу.
В іншому випадку здобувачу ліцензії її не видадуть. Документ не містить вимог відзвітувати ті підприємства, які вже надають послуги охорони, а охоронців, які забезпечують безпеку й недоторканість осіб на договірній основі, — надати необхідні довідки. Йдеться лише про прийом на роботу нових співробітників охоронцями.
Отже, тих підприємств, у штаті яких є охоронники об’єктів, зміни не стосуються.
Олена Петровська