Працівники зможуть отримати документ про присвоєння професійної кваліфікації, що визнаватимуть на ринку праці

Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
Уряд затвердив Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами постановою КМУ від 15.09.2021 № 956 (далі — Порядок).
Професійні стандарти в кадровій роботі
Порядок визначає вимоги до процедур, за якими кваліфікаційні центри визнаватимуть результати навчання, здобуті, зокрема, шляхом неформальної та інформальної освіти, та присвоюватимуть й підтверджуватимуть відповідні професійні кваліфікації.
Особа, яка здобула формальну освіту без присвоєння професійної кваліфікації, виконувала певні роботи чи здійснювала певну діяльність, має відповідні знання й навички, зможе пройти процедуру оцінювання, яка відповідає вимогам профстандарту та отримати документ про присвоєння професійної кваліфікації.
Перелік затверджених професійних стандартів
Щоби визнати результати навчання, здобувач подає до кваліфікаційного центру заяву та інші документи про набуті компетентності та результати навчання, проходить співбесіду.
Кваліфікаційний центр протягом 3 днів ухвалює рішення про можливість провести процедуру оцінювання; проводить її й ухвалює рішення про присвоєння або підтвердження професійної кваліфікації, надає відповідний документ.
Кваліфікаційні центри створюватимуть роботодавці, заклади освіти, професійні асоціації, інші зацікавлені суб’єкти, що передбачено Законом України «Про освіту». Такі центри видаватимуть сертифікати про підтвердження професійної кваліфікації і будуть акредитовані Національним агентством кваліфікацій.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами КМУ
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.