Мінекономіки затвердило профстандарт керівника (директора) закладу загальної середньої освіти

Розробник деталізованої основи посадової інструкції — МОН

Мінекономіки затвердило профстандарт керівника (директора) закладу загальної середньої освіти

Мінекономіки затвердило профстандарт керівника (директора) закладу загальної середньої освіти наказом від 17.09.2021 № 568-21.

Професійні стандарти в кадровій роботі

Професійний стандарт «Керівника (директора) закладу загальної середньої освіти» визначає основну мету його професійної діяльності:

  • безпосереднє управління закладом;
  • відповідальність за освітню, фінансово-господарську та інші види діяльності закладу освіти.

Керівник є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

Згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» назва професії «Керівник (директор) закладу загальної середньої освіти» (код КП 1210.1) належить до керівників підприємств, установ та організацій.

Як працювати з Класифікатором професій

Узагальнена назва професії — керівник.

Назви типових посад:

  • керівник закладу загальної середньої освіти;
  • директор закладу загальної середньої освіти.

Керівник очолює заклад освіти та здійснює безпосереднє керівництво. Має у підпорядкуванні відповідний штат співробітників. Підпорядковується засновнику закладу.

Профстандарт визначає, що керівником закладу загальної середньої освіти може бути особа, яка пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту».

Керівник закладу повинен мати диплом магістра (спеціаліста). Відповідність керівника займаній посаді визначають за результатами атестації, яку проводять не рідше ніж раз на 5 років. Необхідна умова атестації — підвищення кваліфікації у міжатестаційний період.

Керівник закладу щорічно підвищує кваліфікацію шляхом неформальної (тренінги, семінари, семінари-практикуми, вебінари, майстер-класи тощо) та інформальної освіти.

Керівник закладу освіти зобов’язаний протягом першого року після призначення на посаду пройти курс підвищення кваліфікації з управлінської діяльності обсягом не менш ніж 90 навчальних годин (три кредити ЄКТС).

Профстандарт містить:

  • загальні компетентності;
  • перелік трудових функцій, професійних компетентностей;
  • опис трудових функцій;
  • дані щодо розроблення та затвердження профстандарту.

Наступний перегляд профстандарту відбуватиметься у 2026 році.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами Мінекономіки

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
42

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5718

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
906

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530042

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді