Вимоги ДСТУ 4163:2020 щодо оформлення реквізитів можна поширити на всі класи уніфікованих систем документації

Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
Юридична особа вирішує самостійно, чи враховувати вимоги ДСТУ 4163:2020 в бухгалтерських документах. Таке роз’яснення надала для користувачів системи Експертус:Кадри Ірина Житкова, керівник групи експертів Експертус: Кадри.
ДСТУ 4163:2020 поширюється на організаційно-розпорядчі документи незалежно від носія інформації.
ДСТУ 4163:2020 установлює:
- склад реквізитів документів;
- вимоги до змісту та місця розташування реквізитів у документах;
- вимоги до бланків та оформлення документів;
- вимоги до виготовлення документів.
Вимоги ДСТУ 4163:2020 щодо оформлення реквізитів можна поширити на всі класи уніфікованих систем документації (п. 1.3 ДСТУ 4163:2020).
Керівник групи експертів Експертус: Кадри звертає увагу, що Класифікатор управлінської документації НК 010:2021 від 12.03.2021 № 526-21 визначає такі класи уніфікованих систем документації:
- організаційно-розпорядча;
- первинно-облікова;
- банківська;
- фінансова;
- із праці, соціальних питань та соціального захисту населення;
- бухгалтерсько-облікова;
- з Пенсійного фонду.
ДСТУ 4163:2020 поширюється лише на організаційну-розпорядчу документацію. Юридична особа може поширити вимоги ДСТУ на бухгалтерські документи, але не зобов’язана це робити, наголосила експерт.
Звертаємо увагу, що накази, які складає бухгалтер, приміром, про облікову політику, інвентаризацію тощо, є організаційно-розпорядчими документами, тож складайте їх за ДСТУ.
Бухгалтерські документи, для яких нормативні акти передбачають типові форми, Ірина Житкова радить складати за типовими формами. Не варто самостійно адаптувати їх до вимог ДСТУ, зокрема, в частині підписів, ліпше дочекатися, поки це зробить відомство, яке затвердило типову форму.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.