Невакцинованих відсторонятимуть від роботи без зарплати: МОЗ підкоригувало перелік професій

Міністр Ляшко розказав, кого доведеться відстороняти від роботи. Експерт Експертус Кадри роз’яснив, чому таке відсторонення без збереження зарплати

Невакцинованих відсторонятимуть від роботи без зарплати: МОЗ підкоригувало перелік професій

МОЗ підкоригувало проект наказу, яким пропонує затвердити Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням.

Як оформити відсутність працівника через вакцинацію

Відповідно до доопрацьованого проекту документу, обов’язково вакцинуватимуть проти коронавірусу працівників:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • місцевих державних адміністрацій;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у т. ч. спеціальні, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Тобто, у перелік професій вже додали працівників закладів вищої та післядипломної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ.

Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19

У проект наказу додали й умову — обов’язково вакцинуватимуть працівників, у яких відсутні абсолютні медичні протипоказання до профілактичних щеплень.

Після затвердження наказу МОЗ з Переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, роботодавці будуть зобов’язані відстороняти від роботи невакцинованих співробітників. Перевірятиме, як виконують цю вимогу, Держпродспоживслужба.

За інформацією Укрінформу, про це на зустрічі з журналістами розповів Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Обов’язковими і включеними до календаря щеплень є профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу (ч. 1 ст. 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII та ч. 1 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-ІІІ; далі — Закон № 1645).

Як організувати роботу підприємства під час карантину

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, таких працівників відсторонюють від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлює МОЗ (ч. 2 ст. 12 Закону № 1645).

МОЗ наказом від 16.09.2011 № 595 затвердив Календар профілактичних щеплень в Україні. Якщо щеплення від коронавірусу додадуть у календар профілактичних щеплень за епідемічними показаннями в Україні для працівників окремих професій, виробництв та організацій, роботодавці відсторонятимуть невакцинованих працівників від роботи без зарплати на підставі статті 46 КЗпП.

Зауважимо, що тимчасове увільнення працівника від виконання його трудових обов’язків в порядку відсторонення від роботи на умовах та підставах, встановлених законодавством, за своєю суттю не дисциплінарне стягнення, а особливий запобіжний захід, який застосовують у виняткових випадках. Його мета — відвернути та/або попередити негативні наслідки. При цьому на період усунення від роботи за працівником зберігатимуть його робоче місце.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами МОЗ та УкрІнформ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529553

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123569

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді