94 тисячі електронних листків непрацездатності на суму майже 154 мільйони гривень прийнято до виплат

Перші успіхи у запровадженні електронної форми листків непрацездатності

94 тисячі електронних листків непрацездатності на суму майже 154 мільйони гривень прийнято до виплат

1 жовтня Україна перейшла на електронну форму листків непрацездатності.

Е-лікарняні: ґайд для кадровика

«Нарешті незграбний бюрократичний спадок, який ми мали ще з 1937 року у вигляді папірця з купою печаток, відійшов у минуле. Це XXI сторіччя. Україна послідовно в кожній сфері переходить до режиму «paperless», тобто «без паперів». Це пріоритет, визначений Президентом України, який реалізовується Урядом.

І це крок назустріч людям. Більше не потрібно стояти в чергах за «ще отим прямокутним штампиком», не потрібно хвилюватись, чи виплатять лікарняні, якщо в лікарняному помилка або якщо не можеш донести його до бухгалтерії.

До сьогодні людина мала відвідувати лікарів для отримання, продовження, закриття паперового листка непрацездатності. А це - прийом у лікаря, черга «за печаткою», в окремих випадках - візит до ПФУ для отримання довідки про стаж. Потім отриманий листок людина мала здати своєму роботодавцю, відвідавши кадрову службу та бухгалтерію. Якщо термін непрацездатності продовжувався, а людина обмежена в пересуванні, то отримання виплат за лікарняним доводилось відтерміновувати», – коментує Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Е-лікарняний сумісника: роз’яснення ФСС

Вона додала, що нова система усуває всі ці складнощі для людини. Оформлення документів відбувається автоматично, як і інформаційний обмін між закладом охорони здоров’я, ПФ, роботодавцем та ФСС.

«Відтепер лікарі лікують, люди одужують, роботодавці бачать, що працівники на лікарняному від першого дня, документи обробляються автоматизовано, і людина отримує виплати без зайвих затримок. Також це крок назустріч лікарям. До сьогодні лікар був змушений займатись невластивою для нього бюрократичною роботою - оформленням листків непрацездатності. Нова система чітко розділяє медичну і соціальну складові. За такої моделі лікар лікуватиме пацієнтів, а оформлення листків непрацездатності відбуватиметься на соціальній стороні», – підкреслила Міністр.

За її словами, ПФ як адміністратор Електронного реєстру листків непрацездатності в період перехідної моделі, яка розпочалася з червня цього року, автоматизував процес формування е-лікарняного та адресування його для оплати роботодавцям та ФСС.

У середньому ПФ щоденно опрацьовує близько 30 тисяч медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

ФСС прийняв до оплати 94 тисячі електронних листків непрацездатності на суму майже 154 млн гривень.

То ось ти який, е-лікарняний! Наочно про віртуальне

Таким чином, запровадження електронного лікарняного забезпечує:

  • Для працівників – можливість отримати документ про непрацездатність лише за одне відвідування лікаря. Електронний листок непрацездатності не потрібно «закривати» і йти лише заради цього в заклад охорони здоров’я.
  • Для лікарів – суттєве спрощення документального засвідчення тимчасової непрацездатності.
  • Для роботодавців – можливість належної організації праці. Бухгалтер і керівник бачать у своєму кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду інформацію про сформований електронний лікарняний з першого дня тимчасової непрацездатності свого працівника.

Завдяки запровадженій системі підвищується ефективність контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності.

У рамках цієї системи контроль здійснюватиметься на основі ризик-орієнтованих підходів шляхом аналізу даних з електронних систем охорони здоров’я, ФСС та ПФ.

«Окремо хочу зазначити, що, безумовно, як і до будь-чого нового, до порядку роботи цієї системи буде велика кількість запитань. Ми готові до таких запитань. Для відповідей на будь-які запитання стосовно порядку роботи системи електронних листків непрацездатності від працівників системи охорони здоров’я, роботодавців або застрахованих осіб працюють кол-центри Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування», – підкреслила Марина Лазебна.

За матеріалами Урядового порталу

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді