94 тисячі електронних листків непрацездатності на суму майже 154 мільйони гривень прийнято до виплат

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Перші успіхи у запровадженні електронної форми листків непрацездатності

94 тисячі електронних листків непрацездатності на суму майже 154 мільйони гривень прийнято до виплат

1 жовтня Україна перейшла на електронну форму листків непрацездатності.

Е-лікарняні: ґайд для кадровика

«Нарешті незграбний бюрократичний спадок, який ми мали ще з 1937 року у вигляді папірця з купою печаток, відійшов у минуле. Це XXI сторіччя. Україна послідовно в кожній сфері переходить до режиму «paperless», тобто «без паперів». Це пріоритет, визначений Президентом України, який реалізовується Урядом.

І це крок назустріч людям. Більше не потрібно стояти в чергах за «ще отим прямокутним штампиком», не потрібно хвилюватись, чи виплатять лікарняні, якщо в лікарняному помилка або якщо не можеш донести його до бухгалтерії.

До сьогодні людина мала відвідувати лікарів для отримання, продовження, закриття паперового листка непрацездатності. А це - прийом у лікаря, черга «за печаткою», в окремих випадках - візит до ПФУ для отримання довідки про стаж. Потім отриманий листок людина мала здати своєму роботодавцю, відвідавши кадрову службу та бухгалтерію. Якщо термін непрацездатності продовжувався, а людина обмежена в пересуванні, то отримання виплат за лікарняним доводилось відтерміновувати», – коментує Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Е-лікарняний сумісника: роз’яснення ФСС

Вона додала, що нова система усуває всі ці складнощі для людини. Оформлення документів відбувається автоматично, як і інформаційний обмін між закладом охорони здоров’я, ПФ, роботодавцем та ФСС.

«Відтепер лікарі лікують, люди одужують, роботодавці бачать, що працівники на лікарняному від першого дня, документи обробляються автоматизовано, і людина отримує виплати без зайвих затримок. Також це крок назустріч лікарям. До сьогодні лікар був змушений займатись невластивою для нього бюрократичною роботою - оформленням листків непрацездатності. Нова система чітко розділяє медичну і соціальну складові. За такої моделі лікар лікуватиме пацієнтів, а оформлення листків непрацездатності відбуватиметься на соціальній стороні», – підкреслила Міністр.

За її словами, ПФ як адміністратор Електронного реєстру листків непрацездатності в період перехідної моделі, яка розпочалася з червня цього року, автоматизував процес формування е-лікарняного та адресування його для оплати роботодавцям та ФСС.

У середньому ПФ щоденно опрацьовує близько 30 тисяч медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

ФСС прийняв до оплати 94 тисячі електронних листків непрацездатності на суму майже 154 млн гривень.

То ось ти який, е-лікарняний! Наочно про віртуальне

Таким чином, запровадження електронного лікарняного забезпечує:

  • Для працівників – можливість отримати документ про непрацездатність лише за одне відвідування лікаря. Електронний листок непрацездатності не потрібно «закривати» і йти лише заради цього в заклад охорони здоров’я.
  • Для лікарів – суттєве спрощення документального засвідчення тимчасової непрацездатності.
  • Для роботодавців – можливість належної організації праці. Бухгалтер і керівник бачать у своєму кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду інформацію про сформований електронний лікарняний з першого дня тимчасової непрацездатності свого працівника.

Завдяки запровадженій системі підвищується ефективність контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності.

У рамках цієї системи контроль здійснюватиметься на основі ризик-орієнтованих підходів шляхом аналізу даних з електронних систем охорони здоров’я, ФСС та ПФ.

«Окремо хочу зазначити, що, безумовно, як і до будь-чого нового, до порядку роботи цієї системи буде велика кількість запитань. Ми готові до таких запитань. Для відповідей на будь-які запитання стосовно порядку роботи системи електронних листків непрацездатності від працівників системи охорони здоров’я, роботодавців або застрахованих осіб працюють кол-центри Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування», – підкреслила Марина Лазебна.

За матеріалами Урядового порталу

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
104

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538363

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67886

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
303

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді