Перелік абсолютних протипоказань для вакцинації від COVID-19

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
В майбутньому висновок про протипоказання до другої дози або загальне протипоказання до вакцинації вноситимуть в електронну систему охорони здоров’я

Які абсолютні протипоказання до вакцинації проти COVID-19

Абсолютні протипоказання до вакцинації проти COVID-19 — це стан, у якому існує чітко визначена ймовірність, що виникне серйозна побічна реакція на введену вакцину. У такому стані ризики від вакцинації значно перевищують переваги від неї.

Кого з невакцинованих працівників відстороняти від роботи

Абсолютні протипоказання можуть бути:

  • постійні — мають постійний пожиттєвий характер;
  • тимчасові — мають тимчасовий характер та зникають з часом.

Єдине абсолютне постійне протипоказання до щеплення конкретною вакциною — анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку МОЗ рекомендує щепитися від COVID-19 іншою вакциною. Якщо є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, також слід щепитися іншою вакциною.

Тимчасові абсолютні протипоказання

Назва абсолютного тимчасового протипоказання

Термін дії довідки

Гострі захворювання з температурою вище 38,0 °C. Вакцинацію проводять після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби. до 2 тижнів від початку захворювання
Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинацію проводять через 90 днів після закінчення курсу терапії. 3 місяці
Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб. Вакцинацію від COVID-19 проводять через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб. Виняток — інактивовану вакцину проти грипу можна вводити одночасно з антиковідною вакциною в різні руки. В проміжку між першою та другою дозою вакцини проти COVID-19 можуть бути введені інші вакцини з дотриманням 14-денного інтервалу. 14 днів
Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA, її проводять та інтерпретують перед проведенням вакцинації або відкладають щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19. Вакцинацію від COVID-19 здійснюють в будь-який час після завершення всіх етапів проби з туберкуліном.до завершення оцінки проби/IGRA
COVID-19 в анамнезі. Вакцинацію можуть відтермінувати на 3 місяці від часу перебігу COVID-19 або проводять не раніше, ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2. Якщо людина захворіла на ковід після отримання першої дози антиковідної вакцини, другу дозу вводять відповідно до затверджених схем вакцинації конкретних вакцин, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторно підтвердженого діагнозу COVID-19. до 3-х місяців

Крім того, існують протипоказання до введення окремих вакцин. Наприклад, CoronaVac від Sinovac Biotech протипоказаний вагітним.

Нагадаємо, з 8 листопада на період дії карантину, встановленого КМУ, зобов’язані мати щеплення проти COVID-19 працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих держадміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, зокрема спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності (наказ МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153).

Виняток — працівники, які мають абсолютні протипоказання відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595, та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами МОЗ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
100

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
207

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
237

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14981

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10140

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді