Перелік абсолютних протипоказань для вакцинації від COVID-19

В майбутньому висновок про протипоказання до другої дози або загальне протипоказання до вакцинації вноситимуть в електронну систему охорони здоров’я

Які абсолютні протипоказання до вакцинації проти COVID-19

Абсолютні протипоказання до вакцинації проти COVID-19 — це стан, у якому існує чітко визначена ймовірність, що виникне серйозна побічна реакція на введену вакцину. У такому стані ризики від вакцинації значно перевищують переваги від неї.

Кого з невакцинованих працівників відстороняти від роботи

Абсолютні протипоказання можуть бути:

  • постійні — мають постійний пожиттєвий характер;
  • тимчасові — мають тимчасовий характер та зникають з часом.

Єдине абсолютне постійне протипоказання до щеплення конкретною вакциною — анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку МОЗ рекомендує щепитися від COVID-19 іншою вакциною. Якщо є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, також слід щепитися іншою вакциною.

Тимчасові абсолютні протипоказання

Назва абсолютного тимчасового протипоказання

Термін дії довідки

Гострі захворювання з температурою вище 38,0 °C. Вакцинацію проводять після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби. до 2 тижнів від початку захворювання
Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинацію проводять через 90 днів після закінчення курсу терапії. 3 місяці
Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб. Вакцинацію від COVID-19 проводять через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб. Виняток — інактивовану вакцину проти грипу можна вводити одночасно з антиковідною вакциною в різні руки. В проміжку між першою та другою дозою вакцини проти COVID-19 можуть бути введені інші вакцини з дотриманням 14-денного інтервалу. 14 днів
Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA, її проводять та інтерпретують перед проведенням вакцинації або відкладають щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19. Вакцинацію від COVID-19 здійснюють в будь-який час після завершення всіх етапів проби з туберкуліном.до завершення оцінки проби/IGRA
COVID-19 в анамнезі. Вакцинацію можуть відтермінувати на 3 місяці від часу перебігу COVID-19 або проводять не раніше, ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2. Якщо людина захворіла на ковід після отримання першої дози антиковідної вакцини, другу дозу вводять відповідно до затверджених схем вакцинації конкретних вакцин, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторно підтвердженого діагнозу COVID-19. до 3-х місяців

Крім того, існують протипоказання до введення окремих вакцин. Наприклад, CoronaVac від Sinovac Biotech протипоказаний вагітним.

Нагадаємо, з 8 листопада на період дії карантину, встановленого КМУ, зобов’язані мати щеплення проти COVID-19 працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих держадміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, зокрема спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності (наказ МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153).

Виняток — працівники, які мають абсолютні протипоказання відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595, та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами МОЗ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді