Держпраці нагадала законодавчі положення для періоду воєнного стану
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачає можливість збільшення тривалості робочого часу для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури.
Які підприємства відносять до об’єктів критичної інфраструктури
Наразі подовжити час роботи можна до:
- 60 годин на тиждень — для працівників, яким була встановлена нормальна тривалість робочого часу;
- 40 годин на тиждень — для працівників, яким була встановлена скорочена тривалість робочого часу (відповідно до законодавства).
Проте у Державній службі України з питань праці наголосили, що збільшення тривалості робочого часу не є обов'язковим і має відбуватися лише за потреби.
Що ж до об'єктів, які не належать до критичної інфраструктури, то на них збільшувати тривалість робочого часу не можна.
Зауважте! До таких робіт на об'єктах критичної інфраструктури відносять зайнятість у оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
У виробничому календарі на квітень 2025 ви знайдете кількість робочих і вихідних днів, а також зможете легко визначити норму робочого часу у квітні 2025. Він допоможе правильно розрахувати тривалість робочого часу та не пропустити важливі кадрові звіти. Збережіть собі — зручно для планування, красиво для робочого столу! 😊
Календар кадровика допоможе точно визначити норму та тривалість робочого часу у березні 2025 року та вдало організувати робочі дні. Окрім цього, він стане у пригоді для підготовки кадрових звітів у березні 2025 року та чудово доповнить робочий стіл вашого комп’ютера
Календар допоможе легко розрахувати норму робочого часу у лютому 2025 року, спланувати графіки та врахувати важливі дати. Естетичний дизайн заставок для робочого столу стане чудовим доповненням до робочого настрою та надихатиме на продуктивність.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.