Детально про новий профстандарт «Деровообробник будівельний»

Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
Для оновлення змісту професійної освіти, профспілки та роботодавці об’єднують зусилля для напрацювання єдиних вимог до підготовки кваліфікованих фахівців.
Перелік затверджених професійних стандартів
Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України отримала статус заявника та розробника професійного стандарту з професії «Деревообробник будівельний». Над розробленням проєкту разом з Профспілкою працювали:
- роботодавці,
- науковці Інституту професійно-технічної освіти НАПН України,
- представники навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти,
- Центру зайнятості,
- закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Розроблення професійного стандарту «Деровообробник будівельний» викликана активним розвитком будівельної галузі й зростаючим попитом роботодавців на інтегровані професії. Сьогодні професійна діяльність деревообробника будівельного характеризується новими функціями, якісне виконання яких передбачає використання сучасних високопродуктивних технологій у процесі виготовлення та монтажу будівельних виробів із деревини, при зведенні дерев’яних будівель та споруд. Сучасний будівельний ринок потребує такого фахівця, який здатен оперативно та гнучко реагувати на практичні та швидкозмінні потреби в галузі, використовуючи при цьому обсяг професійних компетентностей, здобутих під час формального, неформального чи інформального навчання.
Яку інформацію містить професійний стандарт
Наразі відбувається публічне громадське обговорення проєкту розробленого профстандарту «Деровообробник будівельний», проєкт відкритий для коментарів усіх зацікавлених фахівців.
Пропозиції, для зручності їх опрацювання, необхідно подавати у вигляді Таблиці "Пропозиції до проєкту професійного стандарту «Деревообробник будівельний». Зауваження та пропозиції приймаються до 16 грудня 2021 року включно.
За матеріалами Федерації профспілок України
Як без проблем скласти та вести табель обліку, особові справи; розробити та затвердити ПВТР, колективний договір, штатний розпис та усі інші кадрові процедури і документи в одному курсі
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.