НАЗК оновило Порядок проведення перевірок

Перевірки проводитимуть за результатами автоматизованого розподілу

image21

Спецперевірки проводитимуть під час воєнного стану

НАЗК ухвалило новий Порядок проведення перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції наказом від 25.07.2023 № 152/23 (далі — Порядок). 

Перевірки проводитимуть за результатами автоматизованого розподілу уповноважені особи НАЗК:

  • Голова НАЗК, заступник Голови;
  • інші посадові особи, уповноважені Головою НАЗК й визначені відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VIІ.

Перевірятимуть державні органи, ОМС та юридичних осіб — об’єкти перевірки. 

Порядок регламентує процедуру проведення перевірок та перелік питань для перевірок.

В новому Порядку до питань перевірки додали організацію роботи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності об’єкта перевірки, підготовку заходів щоб їх усунути.

Позапланові перевірки проводитимуть на підставі письмової пропозиції керівника Підрозділу:

  • якщо об’єкт подав письмову заяву про здійснення перевірки за його бажанням;
  • якщо є фактичні дані, які можна перевірити, про можливі порушення об’єктом перевірки і його посадовими особами вимог Закону та прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів, — більше 3-х відмінних між собою порушень протягом календарного року;
  • якщо об’єкт перевірки не подав обов’язкову звітність або у ній виявили недостовірні дані.

Строк перевірки збільшили до 60-ти робочих днів, — якщо потрібно дослідити додаткові документи та інші матеріали, без аналізу яких неможливо зробити висновки. Також збільшили до 10-ти робочих днів строк для оформлення Акту перевірки.

Врахували можливість керівнику об’єкта перевірки протягом 5-ти робочих днів з дня, як отримав Акт перевірки, подати заперечення або додаткові документи у разі незгоди з висновками перевірки.

Порядок набув чинності 21 вересня 2023 року. Одночасно втратив чинність наказ НАЗК від 18.01.2021 № 11/21, який затверджував попередній Порядок.

Ірина Матійко

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Затвердження, погодження та призначення відповідального за антикорупційну програму юридичної особи

Яким вимогам має відповідати антикорупційна програма юридичної особи? Яку назву посади передбачити в штатному розписі для особи, відповідальної за її реалізацію? Чи можна поєднати виконання цієї функції з безпосередніми посадовими обов’язками? Про це і не тільки — тут і зараз
7490

Запобігання корупції в органах державної влади і місцевого самоврядування

Ухвалене наприкінці 2014 року нове антикорупційне законодавство визначило стратегію антикорупційної політики держави, створило правові, організаційні й інституційні засади її діяльності у сфері запобігання та протидії корупції.
3553

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді