Законодавці планують внести зміни в законодавство для правильної виплати всіх належних померлому працівнику сум, які він не отримав за життя. Адже у разі смерті працівника трудовий договір припиняють, але звільнення з роботи при цьому не відбувається.
Як звільнити померлого працівника
Автори проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення трудового договору та виплат належних працівникові сум у разі його смерті» від 18.11.2021 № 6323 (далі — Законопроект) пропонують доповнити новими нормами КЗпП та Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).
Законопроект передбачає такі зміни у КЗпП:
- підстави припинення трудового договору доповнять новим пунктом — смерть працівника або власника-фізичної особи (ч. 1 ст. 36 КЗпП);
- строки розрахунку при звільненні доповнять новою частиною — у разі смерті працівника всі суми, що належали йому від підприємства, установи, організації та не були одержані за життя, виплачуватимуть членам його сім'ї з урахуванням вимог частин першої та другої цієї статті, а у разі їх відсутності — входитимуть до складу спадщини (ч. 1 ст. 116 КЗпП);
- у разі смерті працівника грошову компенсацію за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, яка не була ним одержана за життя, виплачуватимуть членам його сім'ї, а у разі їх відсутності — входитимуть до складу спадщини (ч. 6 ст. 83 в редакції, яка відповідатиме статті 1227 Цивільного кодексу ). Аналогічних змін зазнає і частина 6 статті 24 Закону про відпустки.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ВР