Уряд оновив процедуру обрання керівника закладу вищої освіти

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Зміни мінімізують спірні питання під час першого та другого туру виборів

Уряд оновив процедуру обрання керівника закладу вищої освіти

На засіданні 17 листопада 2021 року Кабмін вніс зміни до Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника закладу вищої освіти, затверджених постановою КМУ від 05.12.2014 № 726.

Керівників закладів вищої освіти обиратимуть у два тури

З актуальним текстом Метод рекомендацій можете ознайомитися в системі Експертус:Кадри.

Зміни вдосконалюють процедуру виборів керівника закладу вищої освіти та мінімізують виникнення спірних питань під час першого та другого туру виборів.

Які документи подають при прийнятті на роботу

Відповідно до оновленої процедури:

  • оголошення про проведення конкурсу розміщують засновник та заклад вищої освіти на офіційних вебсайтах не пізніше, ніж за два місяці до закінчення строку контракту особи, яка обіймає посаду керівника, або протягом тижня з дня утворення вакантної посади;
  • усі кандидати проходять перевірку, передбачену Законом України «Про очищення влади». Якщо за результатами перевірки кандидат належить до осіб, до яких застосовують заборону обіймати керівні посади, претенденту відмовляють у призначенні на посаду керівника;
  • переможцем виборів вважають кандидатуру, яка набрала понад 50% голосів осіб, які мають брати право у виборах. Якщо проводитимуть другий тур – переможцем вважатимуть кандидатуру, яка набере понад 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Відповідні зміні затверджені постановою КМУ від 17.11.2021 № 1195.

Претенденти для участі у конкурсі подаватимуть копію трудової книжки та / або інших документів, які підтверджують стаж роботи (у разі наявності), або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами КМУ


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
105

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
214

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
240

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15006

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10167

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді