Уряд оновив процедуру обрання керівника закладу вищої освіти

Зміни мінімізують спірні питання під час першого та другого туру виборів

Уряд оновив процедуру обрання керівника закладу вищої освіти

На засіданні 17 листопада 2021 року Кабмін вніс зміни до Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника закладу вищої освіти, затверджених постановою КМУ від 05.12.2014 № 726.

Керівників закладів вищої освіти обиратимуть у два тури

З актуальним текстом Метод рекомендацій можете ознайомитися в системі Експертус:Кадри.

Зміни вдосконалюють процедуру виборів керівника закладу вищої освіти та мінімізують виникнення спірних питань під час першого та другого туру виборів.

Які документи подають при прийнятті на роботу

Відповідно до оновленої процедури:

  • оголошення про проведення конкурсу розміщують засновник та заклад вищої освіти на офіційних вебсайтах не пізніше, ніж за два місяці до закінчення строку контракту особи, яка обіймає посаду керівника, або протягом тижня з дня утворення вакантної посади;
  • усі кандидати проходять перевірку, передбачену Законом України «Про очищення влади». Якщо за результатами перевірки кандидат належить до осіб, до яких застосовують заборону обіймати керівні посади, претенденту відмовляють у призначенні на посаду керівника;
  • переможцем виборів вважають кандидатуру, яка набрала понад 50% голосів осіб, які мають брати право у виборах. Якщо проводитимуть другий тур – переможцем вважатимуть кандидатуру, яка набере понад 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Відповідні зміні затверджені постановою КМУ від 17.11.2021 № 1195.

Претенденти для участі у конкурсі подаватимуть копію трудової книжки та / або інших документів, які підтверджують стаж роботи (у разі наявності), або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами КМУ


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді