Мінсоцполітики відповідно до Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням КМУ від 04.08.2021 № 883-р, Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, затвердженої постановою КМУ від 11.04.2018 № 273, підготувало проект наказу «Про затвердження Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях» (далі — Проект наказу).
Проект наказу:
- затверджує Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях (далі – Положення);
- рекомендує органам місцевого самоврядування керуватись Положенням.
Дитячі кімнати створюватимуть для тимчасового перебування дітей працівників та відвідувачів без супроводу батьків або за їх присутності із організацією дозвілля.
Створювати дитячі кімнати зможуть Офіс Президента, Верховна Рада, Секретаріат КМУ, центральні органи виконавчої влади, Офіс Генпрокурора, органи судової влади, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Як згідно з КП назвати аніматора в готельному комплексі
Основні завдання дитячої кімнати:
- забезпечити тимчасове перебування дітей під час перебування батьків на робочому місці або відвідування установи / організації з особистих питань;
- сформувати позитивне ставлення до сім’ї, відповідальне батьківство, зберегти сімейні цінності, забезпечити рівні права і можливості жінок та чоловіків.
Дитячі кімнати працюватимуть з дотриманням принципів захисту прав людини / дитини, гуманності, недискримінації, конфіденційності із забезпеченням інклюзивності, доступності та зручності послуг.
Мінсоцполітики розмістило проект наказу для громадського обговорення на своєму сайті.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Мінсоцполітики