Працівники та відвідувачі установ зможуть поєднати свої професійні й сімейні обов’язки

Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
Мінсоцполітики відповідно до Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням КМУ від 04.08.2021 № 883-р, Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, затвердженої постановою КМУ від 11.04.2018 № 273, підготувало проект наказу «Про затвердження Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях» (далі — Проект наказу).
Проект наказу:
- затверджує Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях (далі – Положення);
- рекомендує органам місцевого самоврядування керуватись Положенням.
Дитячі кімнати створюватимуть для тимчасового перебування дітей працівників та відвідувачів без супроводу батьків або за їх присутності із організацією дозвілля.
Створювати дитячі кімнати зможуть Офіс Президента, Верховна Рада, Секретаріат КМУ, центральні органи виконавчої влади, Офіс Генпрокурора, органи судової влади, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Як згідно з КП назвати аніматора в готельному комплексі
Основні завдання дитячої кімнати:
- забезпечити тимчасове перебування дітей під час перебування батьків на робочому місці або відвідування установи / організації з особистих питань;
- сформувати позитивне ставлення до сім’ї, відповідальне батьківство, зберегти сімейні цінності, забезпечити рівні права і можливості жінок та чоловіків.
Дитячі кімнати працюватимуть з дотриманням принципів захисту прав людини / дитини, гуманності, недискримінації, конфіденційності із забезпеченням інклюзивності, доступності та зручності послуг.
Мінсоцполітики розмістило проект наказу для громадського обговорення на своєму сайті.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Мінсоцполітики
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.