З 1 грудня стартує декларування місця проживання

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Роботодавцю заборонено вимагати від осіб, які працевлаштовуються, відомості про їх реєстрацію місця проживання чи перебування

З 1 грудня стартує декларування місця проживання

Довідка про підтвердження місця роботиСкачати зразок за новим ДСТУ

З 01 грудня 2021 року почнуть діяти основні норми Закону України «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» від 05.11.2021 № 1871-ІХ (законопроект від 05.05.2021 № 5463, далі — Закон № 1871).

Які документи подають при прийнятті на роботу

Нагадаємо, що Закон № 1871:

  • врегульовує відносини у сфері публічних і електронних публічних послуг з реєстрації та декларування місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні, порядок їх надання та обмін даними в електронних реєстрах, базах даних та порядок їх обробки;
  • визначає перелік документів та відомостей, необхідних для декларування / реєстрації місця проживання;
  • забороняє вимагати інших, ніж передбачені цим Законом, документів.

Якщо військовозобов’язаний або резервіст декларуватиме або реєструватиме місце проживання в електронній формі, терцентри комплектування та соціальної підтримки братимуть на військовий облік та зніматимуть з нього за відомостями у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Відповідних змін зазнає стаття 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII.

10 важливих змін у Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних

До персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста відноситимуть унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності) (ст. 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII зі змінами).

Місце проживання або перебування, зареєстроване до початку дії Закону № 1871, не підлягає повторній реєстрації чи декларуванню. Підтверджуватимуть відомості про місце проживання:

  1. паспорт громадянина України, виготовлений у формі книжечки;
  2. паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон;
  3. витяг з реєстру територіальної громади.

З 1 грудня на порталі Дія стартує масштабне бета-тестування декларування місця проживання онлайн. Для участі у тестуванні потрібно вказати в анкеті на порталі:

  • податковий номер заявника та власників/співвласників житла;
  • КЕП заявника та власників/співвласників житла.

Право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості. Заявник — старший 14 років.

Раніше послуга була доступна тільки у семи містах, а зараз розробники масштабують її майже на всю країну, крім Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона. Для мешканців цих міст така послуга буде доступна трохи згодом.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

додаток

Робота неповнолітніх: правові норми, обмеження та практичні аспекти оформлення

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
125

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538811

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
68003

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
312

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
527

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді