НАДС підготувало зміни, які стосуються умов роботи держслужбовців

Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
Кабмін на своєму засіданні 23 грудня 2021 року схвалив зміни до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII. Законопроект удосконалює порядок вступу, проходження, припинення державної служби та застосування дисциплінарних стягнень, оптимізує наслідки конкурсних відборів на посади держслужби.
Зокрема, — щоби запросити найбільш підходящих кандидатів для участі у конкурсі формуватимуть кандидатський резерв з кандидатів, які успішно пройшли усі етапи конкурсного відбору, але не стали переможцями конкурсу.
З других за результатами конкурсу кандидатів формуватимуть кадровий резерв, щоби мати можливість призначати на інші аналогічні посади держслужби.
Запровадять механізм кар’єрного просування держслужбовців в межах категорії посад протягом одного року після того, як держслужбовець отримав відмінну оцінку за результатами щорічного оцінювання.
У законопроекті посилюють дисциплінарну відповідальність держслужбовців за повторний дисциплінарний проступок та надають керівнику можливість вибрати вид стягнення залежно від тяжкості та обставин порушення.
Автори законопроекту уточнюють:
- строк відсторонення державного службовця під час дисциплінарного провадження та умови оплати часу такого відсторонення;
- механізм залишення державного службовця категорії «А» на службі ще на один строк. Суб’єкт призначення зможе один раз прийняти рішення про продовження проходження служби ще на один строк на займаній посаді без звільнення і без обов’язкового проведення конкурсу;
- термінологію закону та включають до нього базові положення застосування інформаційної системи управління людськими ресурсами в держорганах.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
за матеріалами НАДС
Наказ — це один із документів, з яким кадровик працює щодня. Потрібно відмінно знати правила їх складання, опрацювання, реєстрації, формування у справи та зберігання. А починається все із визначення виду розпорядчого документа...
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.