Міноборони планує скоротити раніше розширений список професій, представниці яких мають стати на військовий облік.
Про це повідомив голова парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич (фракція «Слуга народу»).
Держслужбовець повідомив, що обговорив це питання з міністром оборони Олексієм Резніковим і вони дійшли згоди, що перелік переглянуть «в бік зменшення та здорового глузду», бо там є професії, «які дійсно не знадобляться Збройним силам та іншим військовим формуванням».
Водночас Завітневич наголосив, що сама ініціатива є правильною.
«Країна повинна знати свої резерви, ми повинні бути готовими, бо ситуація зобов’язує», — зазначив народний депутат.
Про що йдеться?
Міноборони 11 жовтня видало наказ, який набув чинності 7 грудня. Ним затвердили перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер беруться на військовий облік військовозобов'язаних.
У переліку наразі є багато поширених професій:
- лікарі,
- програмісти,
- юристи,
- водії.
В переліку можна знайти доволі далекі від військової сфери професії — фотографів, бібліотекарів та навіть фахівців у галузі страхування.
Зазначимо, що військовий облік не є строковою службою. Він необхідний, щоб розуміти кого і де можливо залучити до оборони держави у разі такої необхідності.
Хто такі військовозобов'язані?
Згідно з законом про військовий обов'язок і військову службу, це люди, які перебувають у запасі для комплектування ЗС та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.
Стати на військовий облік є обов'язком для представниць перелічених професій, якщо вони підходять за станом здоров'я та віком (від 18 до 60 років).
За матеріалами Громадського телебачення