Вказуємо адреси в декларації правильно: зміни адміністративно-територіального устрою

Детально від НАЗК

НАЗК роз'яснило, як після змін адміністративно-територіального устрою вказувати адреси в декларації

З грудня 2020 року в Україні діє новий адміністративно-територіальний устрій — відповідну Постанову прийняла ВР.

На виконання цього рішення НАЗК внесло відповідні зміни до форми декларації.

НАЗК опублікувало нові роз’яснення до кампанії декларування 2022 року

Як відтепер коректно заповнювати назви районів та чи потрібно зазначати назви територіальних громад.

Чому змінилися адресні блоки в декларації

Під час адміністративної реформи ВР прийняла Постанову № 807–IX від 17.07.2020 «Про утворення та ліквідацію районів» (далі — Постанова № 807–IX), яка передбачає ліквідацію низки районів та утворення нових. Вона містить перелік районів та територіальних громад, які до них входять.

На підставі цих змін Мінрозвитку громад та територій країни розробило новий Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі — Кодифікатор), затверджений наказом Мінрозвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 267.

Декларування ускладнено? Зробіть скриншот!

Зважаючи на те, що актуальні зміни до Кодифікатора внесені після початку етапу декларування за 2020 рік, впровадження нового Кодифікатора у формі декларації здійснили після завершення кампанії декларування 2021 року.

☝ З 1 грудня 2021 року набула чинності оновлена форма декларації, яка враховує зміни в адміністративно-територіальному устрої. Тепер потрібно декларувати адреси відповідно до актуальних назв районів та зазначати назви територіальних громад.

Як заповнювати нові адресні блоки

У зв’язку з появою нового адміністративно-територіального устрою при переносі даних із чернетки вам потрібно буде оновити інформацію про адреси:

  • 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування»
  • 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування»
  • 3 «Об’єкти нерухомості»
  • 4 «Об’єкти незавершеного будівництва»
  • 13 «Фінансові зобов’язання»

Інформацію про адреси в цих розділах декларації варто вказувати почергово щодо кожного поля: починаючи з поштового індексу рухатись праворуч та заповнити інформацію про область, район в області, територіальну громаду, тип та назву населеного пункту й далі за переліком.

У полі «Автономна Республіка Крим/область/місто зі спеціальним статусом» слід вказати або назву області (чи обрати «Автономна Республіка Крим»), або міста зі спеціальним статусом: Київ чи Севастополь. Залежно від вибору в попередньому полі, наступні поля можуть автоматично блокуватись, тому важливо дотримуватись послідовності заповнення адресного блоку: це допоможе уникнути помилок при збереженні чернетки декларації і її надсиланні.

Як дізнатись актуальну назву району та територіальної громади

Варіант 1. На порталі «Децентралізація».

Для цього слід:

  • перейти на портал

    «Децентралізація»

    ;
  • клікнути на розділ

    "Новий АТУ"

    ;
  • ознайомитися з інтерактивною мапою та переглянути атлас, вибравши потрібну область. Щоби знайти інформацію про назви і склад районів, які входять у конкретну область, натисніть на конкретну область на блакитній карті.

Варіант 2. Скориставшись Постановою № 807–IX.

Для цього слід:

  • відкрити Постанову в одному з офіційних джерел (наприклад, на сайті ВР);
  • знайти назву потрібної вам адміністративно-територіальної одиниці у 1-му пункті Постанови (бо саме в ньому закріплені нові назви районів, які утворено; у 2-му — ті, які ліквідовано).

Кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.

За матеріалами НАЗК

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
516433

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
177

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
27361

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
51676

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
35393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді