Працівники, що хворіють на ковід, повертатимуться на роботу швидше.

Раніше з часу появи симптомів хвороби або від дати, коли отримали позитивний результат тесту, самоізоляцію припиняли через 10 днів та ще 3 дні, протягом яких не мало бути симптомів COVID-19.
МОЗ скоротило тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування хвороби. Тепер повторний ПЛР-тест можна проводити через 5 днів. Якщо результат тесту негативний і відсутні симптоми захворювання, — самоізоляцію можна завершити. Самоізоляцію можна завершити через 5 днів і без повторного тесту за умови, що симптоми захворювання відсутні.
Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19
Відповідні зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ від 28.03.2020 № 722, викладені у наказі МОЗ від 04.02.2022 № 230.
Також змінили пріоритети у відстежуванні контактів хворого на COVID-19. В умовах червоного рівня епіднебезпеки тепер відстежуватимуть тільки контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. До них відносять:
- членів сім'ї інфікованого;
- вразливих контактних осіб за станом здоров’я;
- осіб, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику— лікарнях, закладах довготривалого догляду, тощо.
Контактними особам низького ризику вважатимуть тих, хто отримав повний курс щеплення проти COVID-19 та ревакцинацію.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами МОЗ
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.