МОЗ скоротило тривалість лікування від COVID-19

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Працівники, що хворіють на ковід, повертатимуться на роботу швидше.

МОЗ скоротило тривалість лікування від COVID-19

Раніше з часу появи симптомів хвороби або від дати, коли отримали позитивний результат тесту, самоізоляцію припиняли через 10 днів та ще 3 дні, протягом яких не мало бути симптомів COVID-19.

МОЗ скоротило тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування хвороби. Тепер повторний ПЛР-тест можна проводити через 5 днів. Якщо результат тесту негативний і відсутні симптоми захворювання, — самоізоляцію можна завершити. Самоізоляцію можна завершити через 5 днів і без повторного тесту за умови, що симптоми захворювання відсутні.

Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19

Відповідні зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ від 28.03.2020 № 722, викладені у наказі МОЗ від 04.02.2022 № 230.

Також змінили пріоритети у відстежуванні контактів хворого на COVID-19. В умовах червоного рівня епіднебезпеки тепер відстежуватимуть тільки контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. До них відносять:

  • членів сім'ї інфікованого;
  • вразливих контактних осіб за станом здоров’я;
  • осіб, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику— лікарнях, закладах довготривалого догляду, тощо.

Контактними особам низького ризику вважатимуть тих, хто отримав повний курс щеплення проти COVID-19 та ревакцинацію.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами МОЗ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
116

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15045

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10262

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді