Дізнайтеся, хто саме може стажуватися на підприємстві, щоб не повторити помилки колеги-роботодавця

Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
Під час перевірки з питань дотримання вимог законодавства про працю стало відомо про продавчиню, яка незаконно працювала в одному з магазинів під виглядом стажера. За даними фахівців Управління Держпраці у Закарпатській області, в м. Ужгород підприємець залучила до роботи продавцем місцеву жительку без офіційного оформлення трудових відносин.
У ході контрольного заходу, що відбувався з використанням засобів відеофіксації працівниця почала стверджувати, що протягом тижня лише стажується на посаді продавця.
Але законодавство про працю України не передбає укладення між суб’єктом господарювання та найманим працівником договору на стажування та прийняття працівника на стажування. Такого виду трудових відносин як стажування не існує.
⚡️ Коли обов’язково укладати письмові трудові договори
Загалом стажування можливе за таких умов:
- коли безробітний стажується на замовлення роботодавців за індивідуальною програмою, затвердженою роботодавцем і погодженою центром зайнятості;
- коли стажер – студент, про що свідчить підписаний із навчальним закладом і роботодавцем договір про стажування.
Таким чином підприємець допустила до роботи продавця особу без належного оформлення документів. У зв’язку з цим в Управлінні Держпраці області призначено до розгляду справу про накладення на ФОПа штрафу за використання незадекларованої праці.
Джерело: Управління Держпраці у Закарпатській обл.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.