Держпраці нагадує правила проведення перевірок 2022

Нині багато компаній очікують перевірок з дотримання трудового законодавства. Дізнайтеся від експертів відповіді на актуальні питання.

Держпраці нагадує правила проведення перевірок 2022

У рамках проєкт «ЕВА. Прозорий діалог» 15 лютого виступили експертки ГУ Держпраці у Львівській області:

  • Наталія Климчук – начальниця відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів у м. Львові;
  • Галина Струтинська – головна державна інспекторка відділу нагляду в АПК та СКС.

Представниці Держпраці нагадали, що Управління здійснює заходи із державного контролю у формі планових та позапланових перевірок із дотримання трудового законодавства, охорону праці, зайнятість населення, та у сфері гірничого нагляду. Наприкінці календарного року Держпраці публікує план перевірок на наступний рік із зазначенням дати початку здійснення заходу та сфери контролю.

Дізнайтеся, як отримати Сертифікат експерта з кадрового аудиту!

Позапланові перевірки здійснюються на підставах, визначених ст. 6 Закону України № 877, зокрема на підставі отриманого звернення від працівника про порушення його законних прав чи інтересів.

Держпраці нагадує:

  • письмове повідомлення про проведення перевірки Держпраці надходить за 10 днів до його початку;
  • інспектор повинен мати посвідчення-книжечку та направлення на проведення заходу з державного контролю.

Якщо ви сумніваєтесь у піравомірності відвідування інспектором вашої компанії, можете зателефонувати за номером, вказаним у направленні та дізнатися, чи є вказана уповноважена особа працівником органу нагляду та чи дійсно направлена до вас на перевірку.

Штрафи за трудові порушення у 2022 році

Експертки нагадують: кодекс законів про працю – це головний документом, що визначає порядок здійснення трудових відносин. А трудовий договір чи наказ є тим документом, який підтверджує їх належне оформлення.

Наталія Климчук наголосила: «Неофіційно оформлені трудові відносини були і є критичним порушенням на підприємстві». В той самий час кожен роботодавець вправі усунути порушення, що зафіксовані у приписі та «реабілітуватись», аби уникнути штрафних санкцій.

Крім того, роботодавець може самостійно підготуватися до заходу державного нагляду за бланком акту перевірки.

Для отримання консультацій з метою приведення документів у відповідність до законодавства та розв'язання інших питань компанії-члени можуть звертатися до громадської приймальні Держпраці за телефоном 0322 354 842.

Джерело: EBA

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Фізіогноміка — сучасний нетрадиційний метод підбору персоналу

Сьогодні до нетрадиційних методів добору працівників вдається все більше роботодавців. Застосування новітніх підходів до підбору персоналу стає ключовим фактором успіху. Не ризикуйте своїм майбутнім, наймаючи випадкових людей, зробіть ставку на професіоналів, які допоможуть вам досягти амбітних цілей.
47

Гнучка форма зайнятості: адаптація до реалій ринку праці

Гнучка форма зайнятості — це один із зручних варіантів працевлаштування як для роботодавця, так і для працівника. Сучасні умови в Україні та необхідність виїзду за кордон значної кількості громадян працездатного віку спонукають до поширення гнучкої зайнятості, яка передбачає «розмивання» основних стандартів трудових правовідносин
82

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512147

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
29363

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
17424

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді