Чи можна звільнити під час військової служби
Президент України Володимир Зеленський оголосив 22 лютого 2022 року під час свого звернення, що підписав указ про призов резервістів в особливий період.
«Нам необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування. Мною як верховним головнокомандувачем Збройних сил України видано указ про призов резервістів в особливий період. Підкреслюю, мова йде виключно про громадян, віднесених до оперативного резерву», — зазначив Володимир Зеленський.
Як забезпечити гарантії працівникам на час військової служби
Нагадаємо, що 23.04.2021 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» від 30.03.2021 № 1357-ІХ (далі — Закон № 1357).
Закон № 1357 удосконалив організаційно-правові засади комплектування ЗСУ високопрофесійним особовим складом як у мирний час, так і в особливий період та додав до звичних видів військової служби новий — військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (абз. 9 ч. 6 ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).
Що робити кадровику
Готуватися до призову резервістів. Після того, як оприлюднять Указ Президента, призвати зможуть не тільки працівника, який уклав контракт про проходження служби у військовому резерві, а й тих, хто зарахований до військового оперативного резерву після проходження військової служби та має бойовий досвід (ч. 10 ст. 2 Закону № 2232).
На час військової служби за призовом увільнятимемо призваного працівника-резервіста від роботи. Будемо зберігати місце роботи, посаду і середній заробіток.
Експерти Експертус: Кадри спільно з фахівцями Генерального штабу Збройних сил України вже готують для вас консультацію, яка допоможе увільнити від роботи і забезпечити гарантії працівникам-резервістам, яких призвуть на військову службу.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами