Мобілізацію продовжили на 90 діб, — Президент підписав Закон

Закон діятиме з 14 лютого

Мобілізацію продовжили на 90 діб, — Президент підписав Закон12 лютого 2024 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 06.02.2024 № 3565-ІХ (законопроєкт від 05.02.2024 № 10457, далі — Закон № 3565).

Закон затверджує Указ Президента «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 05.02.2024 № 50/2024, за яким строк проведення загальної мобілізації продовжують з 14 лютого 2024 року на 90 діб. Закон № 3565 набуває чинності 14 лютого 2024 року.

Нагадаємо, що категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, визначає стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII. Серед них, зокрема, працівники, заброньовані за органами державної влади, іншими держорганами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціямив порядку, встановленому КМУ.

Мобілізацію продовжили на 90 діб, — Президент підписав ЗаконБронювання працівників під час війни

Забезпечити гарантії працівникам, які виборюють безпеку для нас і нашої країни, допоможуть консультації:

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації

Фахівці Експертус Кадри роз’яснили, хто і як може призвати працівника на військову службу під час мобілізації. А також підготували для вас зразок наказу про увільнення у зв’язку з призовом по мобілізації. Наша команда продовжує працювати для вас і в умовах воєнного стану.
91259

Як оформити вихід на роботу після військової служби та демобілізації працівника

Що має зробити кадровик, щоб демобілізований або працівник, який пройшов військову службу, міг приступити до роботи? Розгляньмо кілька сценаріїв, які можуть трапитися на практиці.
68605

Осінній призов на строкову службу 2019: алгоритм для кадровика

Протягом жовтня – грудня 2019 року в Україні проходить осінній призов на строкову військову службу. Як діяти кадровику, коли працівника призвали на строкову військову службу 2019. Які законодавчі гарантії закріплені за працівником-призовником, — розкажемо у статті.
23929

Осінній призов офіцерів запасу 2018: призивають вдвічі більше, ніж планувалось

У листопаді 2018 року військовий вишкіл пройде 1000 офіцерів запасу замість планованих 500-та. Детально про те, чим зумовлено збільшення кількості призовників та кого призиватимуть, — у статті.
9980

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді