МОЗ наказом від 06.06.2022 № 958 внесло зміни до Випуску 78 «Охорона здоров’я» ДКХП, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117. Змін зазнали кваліфікаційні характеристики керівників закладів охорони здоров’я, професіоналів та фахівців фармацевтичних спеціальностей, лікарів-алергологів.
Відтепер на посаду керівника закладу охорони здоров’я може претендувати кандидат, який має вищу освіту у галузі знань 22 «Охорона здоров’я» та спеціалізацію «Організація і управління охороною здоров'я», або вищу освіту другого (магістерського) рівня у галузі знань 07 «Управління та адміністрування», або 28 «Публічне управління та адміністрування», або 1501 «Державне управління».
Який штраф за відсутність посадової чи робочої інструкції
Тобто ті претенденти, які мають базову медичну освіту, повинні отримати лише спеціалізацію «Організація і управління охороною здоров’я», щоб претендувати на посаду керівника.
Документ змінив й кваліфікаційні вимоги до переліку посад фахівців, професіоналів та керівників, які мають освіту фармацевтичного спрямування.
Кваліфікаційні характеристики завідувача відділу аптеки, завідувача відділу аптечного складу, лікаря-алерголога, лікаря-алерголога дитячого, фармацевта, фармацевта-косметолога виклали у новій редакції. Оновлені вимоги відповідають сучасним стандартам надання медичної допомоги хворим на алергічні захворювання.
Обов'язок володіти державною мовою закріпили у кваліфікаційних вимогах усіх посад.
Зіставити завдання та обов’язки за посадою з їх кваліфікаційною характеристикою, скласти посадові та робочі інструкції, оформити погодження, затвердження, ознайомлення за ДСТУ та зміни до них, допоможе покрокова інструкція від Експертус Кадри.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами МОЗ