Як вести особові картки державних службовців
Держслужбовцям присвоюють ранги відповідно до статті 39 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) та Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2016 № 306 (далі — Порядок № 306).
Черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюють державному службовцю через кожні три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності.
Трудові відносини в умовах воєнного стану за Законом № 2136
Протягом строку застосування дисциплінарного стягнення, а також протягом шести місяців з дня отримання держслужбовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності черговий ранг державному службовцю не присвоюють. Такі періоди не зараховують до строку, що дає право присвоїти черговий ранг. Підстава — частина 6 статті 39 Закону № 889.
Також не зараховують до стажу роботи для присвоєння чергового рангу період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років та відпустки без збереження зарплати для догляду за дитиною до досягнення нею шести років (абз. 2 п. 9 Порядку № 306).
Ані Закон № 289, ані Порядок № 306 не передбачають, що період простою та відпустки без збереження зарплати за згодою сторін не зараховують до стажу роботи для присвоєння чергового рангу.
Відповідна позиція викладена у роз’ясненні НАДС від 29.06.2022 № 155-р/з.
,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами НАДС
Як дотримати вимог оновленого законодавства з працівниками, які продовжують працювати, з якими відсутній зв'язок і тими, що виконують військовий обов’язок в умовах воєнного стану?
АЛГОРИТМИ+ПЕРСОНАЛЬНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ