
На порталі Пенсійного фонду України функціонує сервіс, за допомогою якого можна подати документи про стаж роботи, набутий до набрання чинності Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Як спростити передавання сканкопій трудових книжок на вебпортал ПФУ
Через сервіс можна завантажити сканкопії трудової книжки, військового квитка, диплому, свідоцтва про народження дитини та документів, що підтверджують стаж у разі відсутності трудової книжки чи записів у ній (згідно Порядку підтвердження наявного стажу роботи, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12.08.93 № 637).
Щоб скористатися сервісом, потрібно авторизуватись на порталі електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису. У розділі «Комунікації з ПФУ» потрібно обрати пункт «Відомості про трудові відносини», де є можливість завантажити необхідні документи.
Вимоги до сканованих документів:
- режим сканування кольоровий;
- формат — JPG або PDF;
- розмір кожного файлу не більше 1 Мб.
За інформацією
Головного управління ПФУ у місті Київ
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років